پیش به سوی جام جهانی بیرانوند و عابدزاده؛ در دو سمت متفاوت تاریخ

انتخاب دروازه بان شماره یك تیم ملی از جمله تصمیماتی است كه كارلوس كی‌روش تا آخرین لحظه به آن فكر خواهد كرد.

1401/07/04
17:24

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی كشورمان در حالی اروگوئه را با یك گل شكست داد كه كی‌روش در طول 90 دقیقه از دو دروازه‌بان استفاده كرد؛ دو دروازه بانی كه به نظر می رسد بیشترین شانس را برای پوشیدن شماره یك تیم در جام جهانی 2022 داشته باشند.

علیرضا بیرانوند كه گلر اول تیم ملی در جام جهانی 2018 بود، امسال عطای حضور در فوتبال باشگاهی اروپا را به لقایش بخشید تا با بازگشت در ایران، فرصت بازی بیشتری داشته و برای همراهی تیم ملی در قطر آماده باشد. او اگر بتواند نظر كی‌روش را برای حضور در تركیب تیم ملی (جام جهانی 2022) جلب كند به اولین دروازه‌بان تاریخ فوتبال ایران تبدیل خواهد شد كه در دو جام جهانی فرصت بازی پیدا می كند.

افتخاری كه بیرانوند به دنبال آن است را حتی گلرهای بزرگ فوتبال ایران از جمله ناصر حجازی و احمدرضا عابدزاده هم به دست نیاورده اند. این دو دروازه بان كه از آنها به عنوان بهترین های تاریخ گلری ایران یاد می شود، هر كدام یك دوره (1978 و 1998) سابقه حضور در جام جهانی و بازی در این تورنمنت را دارند.

البته بیرو برای رسیدن به این مهم، پسر یكی از دو چهره شناخته شده فوتبال ایران را به عنوان رقیب كنار خود می بیند. امیر عابدزاده شب گذشته در نیمه دوم به عنوان جانشین بیرانوند به میدان رفت و در بسته نگه داشتن دروازه تیم ملی موفق بود. او نیز به اندازه بیرانوند برای درخشش و حضور در جام جهانی انگیزه دارد. امیر برای تكرار تاریخ تلاش می كند؛ تاریخی كه اگر تكرار شود، برای دومین بار و پس از 24 سال، یك عابدزاده دیگر را درون دروازه تیم ملی در جام جهانی خواهیم دید.

دسترسی سریع