پیش به سوی جام جهانی سنگال و اروگوئه سنگ محك قدرت تیم ملی فوتبال ایران بودند

كارشناس فوتبال ایران ضمن اشاره به نمایش مطلوب تیم ملی گفت: بازی‌های تداركاتی اعتماد به نفس بازیكنان را به آنها بازگرداند تا دیگر از اسم های بزرگ در جام جهانی نترسند.

1401/07/10
13:12

به گزارش رادیو ورزش؛ بهزاد داداش زاده درباره پیروزی یك بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل اروگوئه و تساوی یك - یك مقابل سنگال در اردوی اتریش گفت: فكر می‌كنم این بازی‌ها نشانه‌های زیادی برای تاكتیك‌های مد نظر كارلوس كی روش در جام جهانی 2022 به همراه داشت. اروگوئه تیمی قدرتمند بود كه خیلی بهتر از آمریكا و به عنوان یك حریف جدی برای انگلیس شناخته می‌شود. ما از این بازی نه تنها برد به دست آوردیم بلكه راهكار پیروزی مقابل تیم‌های قدرتمند را نیز كسب كردیم.

بازیكن پیشین تیم ملی فوتبال ایران در خصوص بازی با سنگال افزود: آنها نیز تیم بسیار قدرتمندی بودند. كی روش به واسطه حضورش در تیم ملی مصر شناخت كاملی از سنگال داشت. این نتایج توانست اعتماد به نفس زیادی را در اردوی تیم ملی به همراه داشته باشد.

وی افزود: بازی با سنگال و اروگوئه سنگ محك خوبی برای تیم ملی ایران محسوب شد تا عیار ملی‌پوشان در دیدار با رقیبان اسم و رسم دار مشخص شود.

داداش زاده درباره تأثیر این دیدارها در انتخاب بازیكنان تیم ملی برای حضور در جام جهانی قطر تاكید كرد: كی روش بدون هیچ شك و شبهه‌ای كمترین تغییر را ایجاد می‌كند. او نمی‌خواهد روی انتخاب بازیكنان مورد اطمینان خود ریسك كند. طبیعی است چند بازیكن جوان هم به لیست فعلی‌ها اضافه شوند اما استخوان بندی تیم را همان‌هایی كه در جام جهانی قبلی بودند تشكیل خواهند داد.

او در پایان بیان كرد: آنچه اهمیت داشت نترسیدن تیم ملی از تقابل با بازیكنان مطرح دنیا پس از مدت‌ها بود. نیاز داشتیم كه به خودمان ثابت كنیم توانایی بردن و گلزنی به تیم‌های مطرح ملی دنیا را داریم.

دسترسی سریع