پیش به سوی جام جهانی راه صعود لاله های نارنجی از گروه ایران

تیم ملی هلند در صورت سرگروهی باید به مصاف تیم دوم گروه B رقابت‌ها كه تیم ملی ایران نیز در این گروه قرار دارد برود.

1401/07/10
14:33

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی فوتبال هلند بی شك یكی از قدرت‌های جهانی فوتبال دنیاست كه ستارگان بزرگی را به فوتبال معرفی كرده است. تیم ملی هلند كه به القاب لاله‌های نارنجی یا پرنده‌های هلندی شناخته می‌شوند، برای بار یازدهم حضور در جام‌ جهانی را تجربه می كند. نخستین حضور آنها به سال 1934 ایتالیا و آخرین حضور هلندی‌ها به سال 2014 برزیل باز می‌گردد.

بدشانس مثل لاله‌های نارنجی

بهترین نتیجه تیم ملی هلند در جام جهانی مقام نایب قهرمانی مسابقات بوده است. نارنجی‌ها سه بار در سال‌های 1974 ، 1978 و 2010 موفق شدند به مقام نایب قهرمانی جام جهانی برسند. شاید بدشانس‌ترین تیم جهان هلند باشد كه با وجود سه حضور در فینال جام جهانی هیچگاه موفق به كسب قهرمان جهان نشدند. این در حالی است كه تیم ملی هلند چندین نسل فوق العاده را داشته ولی با وجود ستارگان بزرگ هم موفق به فتح جام جهانی نشده است. حالا شاگردان جوان فن خال كه مسن ترین سرمربی جام بیست و دوم هم لقب گرفته، آمده‌اند تا كار ناتمام بزرگان فوتبال هلند را تمام كنند و پس از سه دوره حضور بی حاصل در فینال جام جهانی بالاخره جام جهانی را در دستان كاپیتان خود ببینند.

نحوه صعود به جام جهانی قطر
تیم ملی هلند پس از یك دوره ناكامی در صعود به جام جهانی دوباره پس از 8 سال موفق به حضور در این تورنمنت معتبر شده است. آنها كه در انتخابی جام جهانی 2018 عملكرد خوبی نداشتند و به روسیه نرفتند ولی در انتخابی جام جهانی 2022 عالی ظاهر شده و با كسب 23 امتیاز در 10 بازی به عنوان تیم اول بالاتر از تركیه و نروژ از گروه خود مسافر قطر شدند. جایگاه هلند در جدول رده بندی نهایی انتخابی جام جهانی 2022

تركیب نارنجی‌ها در جام جهانی 2022

با نگاه دقیق‌تر به تركیب هلند به این نكته پی می‌بریم كه نارنجی‌های 2022 تفاوت زیادی با تركیب هلند در ادوار مختلف جام جهانی دارند. نقطه قوت تركیب تیم ملی هلند در جام جهانی 2022 خط دفاع مستحكم آنها است. تعداد بازیكنان بزرگ در دفاع هلند زیاد است، به طوری كه برخی از بازیكنان صاحب نام هلندی باید بر روی نیمكت بنشینند.

ناتان آكه (منچسترسیتی)، دالی بلیند (آژاكس)، ویرجیل فن دایك (لیورپول)، دنزل دومفریز (اینتر)، هانس هاتبوئر (آتالانتا)، ماتیاس دلیخت (یوونتوس)، استفن دفرای (اینتر) از جمله بازیكنان خط دفاع تیم ملی هلند هستند.

مارك فلكن (فرایبورگ)، تیم كرول (نوریچ)، یاسپر سیلسن (والنسیا) در درون دروازه لاله‌های نارنجی، جای بزرگانی چون فن‌درسار قرار می‌گیرند.

مهم‌ترین چهره هافبك تیم ملی هلند فرانكی دیونگ بازیكن بارسلونا است ولی از دیگر بازیكنان خطرناك خط هافبك نیز می‌توان به دیوی كلاسن (آژاكس)، تئون كوپماینرس (آتالانتا) و گاس تیل (فاینورد) اشاره كرد.

در خط حمله نیز بازیكنانی مانند ممفیس دپای (بارسلونا)، استون برخویس (آژاكس)، استیون برخواین (آژاكس) اشاره كرد كه می توانند كار را برای مهاجمان حریف سخت كنند.

مسیر احتمالی تا صعود به فینال

به نظر نمی‌رسد كه تیم ملی هلند كار سختی برای سرگروهی در گروه A داشته باشد. تیم ملی هلند در صورت سرگروهی باید به مصاف تیم دوم گروه B رقابت‌ها كه تیم ملی ایران نیز در این گروه قرار دارد برود. كه به احتمال زیاد با عبور از این مرحله در ادامه مسیر خود تا فینال به تیم‌های آرژانتین، اسپانیا و برزیل برخورد می‌كنند. نمودار مرحله حذفی جام جهانی 2022 قطر

ولی اگر شاگردان فن خال نتوانند در این گروه سرگروه شوند و به مقام دوم برسند، باید سراغ تیم اول گروه B برود كه به احتمال قوی تیم ملی انگلیس است. در ادامه نیز احتمال برخورد با تیم‌های فرانسه، بلژیك و پرتغال دارد. ( لازم به ذكر است تمام این احتمالات در صورت صدرنشینی تیم‌های بزرگ اتفاق خواهد افتاد )

دسترسی سریع