پیش به سوی جام جهانی سجادی: ورزش حتما در برنامه هفتم توسعه دیده می‌شود

وزیر ورزش و جوانان اطمینان داد ورزش در برنامه هفتم توسعه دیده می‌شود. وی ابراز امیدواری كرد تیم ملی فوتبال بتواند حضور متفاوتی نسبت به ادوار گذشته در جام جهانی داشته باشد.

1401/08/07
14:37

سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه نشست نشست هیات دولت در گفت‌وگوی اختصاصی با رادیو ورزش و در پاسخ به این سوال كه چرا ورزش در برنامه هفتم توسعه دیده نشده است، گفت: این‌طور نیست. برای ورزش سند تحول داریم و انشاالله ورزش جایگاه بسیار خوبی خواهد داشت.

وی افزود: دولت سند تحول ورزش را دارد و حتما ورزش نیز در برنامه هفتم توسعه خواهد آمد. نگران نباشید.

سجادی در تشریح شرایط تیم ملی فوتبال ایران در آستانه شروع جام جهانی قطر گفت: خدا را شكر تیم ملی فوتبال در شرایط خوبی به سر می‌برد و سومین مرحله اردوی ارزیابی هم به پایان رسید و بچه‌ها كم كم در حال اضافه شدن به تیم ملی هستند. برای ایجاد حال و هوای جام جهانی و لمس این فضا در داخل كشور، از تیم ملی فوتبال نیكاراگوئه برای انجام بازی دوستانه دعوت شد تا به ایران بیاید. طی چند روز آینده میزبان این كشور هستیم. به محض ورود تیم ملی ایران به قطر یك بازی دوستانه با تیم ملی تونس بازی خواهیم كرد. لژیونرها هم مستقیم به دوحه قطر می‌آیند و تیم ملی اضافه می‌شوند تا تركیب تیم كامل شود. سعی می‌كنیم تمام برنامه‌های كارلوس كی‌روش، كادرفنی و فدراسیون یك به یك انجام شود.

وزیر ورزش ادامه داد: مدام با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال به صورت تلفنی و حضوری صحبت داشتیم. همكاران من با بخش‌های مختلف فدراسیون‌ فوتبال در ارتباط بودند. بنده نیز شخصا با مهدی محمد نبی نایب رئیس اول فدراسیون در ارتباط بودم. در مجموع با هر یك از مسئولان فدراسیون كه صحبت می‌كنیم، شرایط آرام و خوبی را گزارش می‌دهند. امیدوارم كمك كنیم و خدایی نكرده خودمان برای تیم ملی حاشیه درست نكنیم تا تیم به بهترین شكل در جام جهانی حضور یابد و مطالبه به‌حق مردم عزیز كشورمان كه حضور متفاوت ایران نسبت به ادوار گذشته در جام جهانی است، محقق شود.

دسترسی سریع