پیش به سوی جام جهانی قوانین عجیب داوری در جام جهانی 2022 قطر

رئیس كمیته داوران فیفا در مورد قوانین سفت و سخت داوری در قطر و همچنین برخی تكنولوژی های جدید در جام جهانی 2022 صحبت كرده است.

1401/08/28
11:02

به گزارش رادیو ورزش؛ پیرلوئیجی كولینا داور سرشناس و معروف ایتالیایی كه از او به عنوان بهترین داورِ در تاریخ فوتبال نیز یاد می‌شود، در حال حاضر به عنوان رئیس كمیته داوران فیفا مشغول به كار است.

او با شركت در كنفرانس مطبوعاتی، در مورد نحوه داوری و سیاست های قضاوت در جام جهانی صبحت كرد و این اطمینان را داد كه اولین ماموریت داوران در جام جهانی “حفاظت از بازیكنان” خواهد بود.

كولینا هشدار داد افرادی كه مرتكب تخلفات شدید شوند در معرض جریمه های انضباطی بسیار سنگین قرار خواهند گرفت.

كولینا در این باره گفت:

جام جهانی مهمترین تورنمنت در جهان است. بهترین بازیكنان آنجا هستند و اگر یكی از آنها به دلیل مصدومیت ناشی از خطای حریف نتواند بازی كند، بسیار تلخ خواهد بود.

مهمترین چیز محافظت از بازیكنان است. ما نمی خواهیم شاهد هیچ خشونتی باشیم كه امنیت و سلامت بازیكنان را تهدید كند اما در صورت مواجه شدن با آن، جریمه های انضباطی بسیار جدی در انتظار افراد خاطی خواهد بود. مانند كارت قرمز!

این كه فرد خطاكننده از قصد آسیبی به بازیكن حریف نزده اهمیتی ندارد.

در كل چنین اقدامات خشونت‌آمیزی كه سلامت بازیكن را تهدید كند غیرقابل قبول خواهد بود. ما دو كارگاه آموزشی با مربیان تیم های شركت‌كننده به صورت ویدیویی برگزار كردیم و تمام اطلاعات را با 32 تیم شركت‌كننده به اشتراك گذاشتیم.

رئیس داوران فیفا همچنین اطمینان داد كه شبیه‌سازی‌ها و واكنش های بیش از حد به داوران پذیرفته نخواهد شد و قول داد كه داوران بسیار مراقب زمان واقعی بازی باشند.

كولینا توضیح داد:

ما می خواهیم از بازی هایی كه با 42، 43 یا 44 دقیقه زمان مفید برگزار می شوند دوری كنیم. بنابراین زمان تعویض، پنالتی، شادی پس از گل، كمك های پزشكی و البته VAR باید محاسبه و در وقت های اضافی جبران شود.

همچنین طبق گفته های كولینا، تكنولوژی آفساید نیمه خودكار حتی در مورد سخت‌ترین تصمیمات آفساید سریع‌تر از سیستم قبلی تصمیم می گیرد و انیمیشن سه بعدی حوادث برای هواداران در ورزشگاه و همچنین به صورت زنده در تلویزیون پخش خواهد شد.

دسترسی سریع