خبر فوری واكنش تاج نسبت به مذاكره با فن مارویك

رئیس فدراسیون فوتبال از عملكرد كی روش در رادیو ورزش دفاع كرد.

1397/11/17
12:55

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در گفت و گو با رادیو ورزش در ابتدای سخنان خود در خصوص كی روش گفت: ابتدا جا دارد از زحمات اقای كی روش تشكر‌ كنم. ارزیابی ما از عملكرد ایشان مثبت بود. كی روش نقاط قوت و البته نقاط ضعفی هم داشت.
وی در خصوص عملكرد تیم ملی در جام ملت های آسیا اظهار داشت: ما شروع خوبی در جام ملت ها داشتیم تا بازی با ژاپن كه آن هم اتفاق فوتبالی بود. ما می‌توانستیم بعد از مدت ها قهرمان شویم هرچند بعد از 15 سال به نیمه نهایی رسیدیم. ما پك را ساختیم تا تیم های نونهالان تا بزرگسالانمان هدفمند بازی كنند. درست مثل كشور ژاپن و كره جنوبی و یا كمپ اسپایر.
وی در مورد مذاكره با فن مارویك گفت: ما امروز با اهالی رسانه نشستی داشتیم و پس از جلسه همه این نظر را داشتیم كه باید بدون عجله یك مربی خارجی استخدام كنیم. ما هنوز با هیچ مربی ای مذاكره نكرده ایم. ما اكنون به دنبال جمع اوری اطلاعات هستیم.
تاج ادامه داد: فدراسیون فوتبال كمیته فنی دارد كه این كمیته كارش بسترسازی، مقایسه و جمع آوری اطلاعات در زمینه پیشرفت های روز فوتبالی است، اما تصمیم نهایی با هیئت رییسه فدراسیون است. فریدون معینی محصص استیلی مهاجرانی ماجدی از اعضای كمیته فنی فدراسیون هستند. بیشتر نظرات ما اكنون روی مدل مربی است كه ما به چه مدل مربی نیاز داریم.
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص انتخاب سرمربی جدید عنوان كرد: ما در اسفند ماه فیفا دی داریم. نمی خواهیم با طولانی شدن پروسه جذب تیم ملی فیفادی های زیادی از دست بدهیم. خوشبختانه رویداد ملی خاصی پیش روی نداریم و این به ما مجال می‌دهد تا برای انتخاب مربی جدید با تمركز كافی تصمیم بگیریم. قرارداد قبلی كه بسته بودیم (قرارداد كی روش) در اجرا دارای ایرادهای جدی بود. ما این ایرادها را پیدا كردیم و خوشبختانه آنها را مورد مطالعه قرار دادیم تا در آینده دوباره به مشكل نخوریم.
تاج افزود: ما در زمان كی روش دو بار پیاپی به جام جهانی صعود كردیم. ما قبل از ایشان همیشه با اما و اگر صعود می‌كردیم و برای اولین بار بود كه پی در پی صعود می‌كردیم. ما از یك مربی صعود به جام جهانی ‌و بازی های قابل قبول در جام جهانی می‌خواهیم. صعود ما بی سابقه بود، دو بازی مانده به آخر راهی روسیه شده بودیم و مردم از بازی ها لذت می‌بردند. ما در مرحله مقدماتی تا بازی آخر حتی یك گل نخوردیم و در كل شكست نخوردیم. این‌ها نكات مثبت كی روش است. ما پس از 5 سال در جام ملت ها به یك تیم آسیایی باختیم.
وی در خصوص عملكرد كی روش در تیم ملی گفت: آقای كی روش تیم خوبی ساخت. ما یك زمانی اگر خسرو حیدری مصدوم می شد نگران پست دفاع راست بودیم، ولی اكنون تیمی كه كی روش ساخته پر از بازیكن با كیفیت است. دیگر بازیكن سالاری در تیم ملی نیست، تیمی منسجم داشتیم. در مورد حاشیه باید بگویم حاشیه وجود داشت و این نقاط تلخ این چند وقت اخیر بود. برخی از دوستان متخصص این هستند كه بگویند چرا شكست خوردیم. برخی ها در رسانه ها و صدا و سیما صحبت هایی مطرح می كنند كه سازمان یافته است! كاری به بودجه و حواشی و امكانات ما ندارند، فقط می‌گویند چرا باختید ما كاری به این‌ها نداریم، برای ما بهترین منتقد مردم كشور هستند.
رئیس فدراسیون در خصوص درگیری های بازیكنان تیم ملی در دیدار با ژاپن اظهار داشت: همین تیم در برابر چین هم بازی كرد. اما ایا پرخاشگری در آن بازی هم بود؟ اما در مورد گل اول ژاپن درست است، این خامی بازیكنان ما بود كه پنج بازیكن به سمت داور رفتند و حتی در آن صحنه علیرضا بیرانوند كه توپ های خوبی برای ما در این تورنمنت گرفته بود اشتباه كرد و خروج خوبی نداشت. من سوال كردم. خیلی ها معتقدند گل دومی كه خوردیم پنالتی نبود. در مورد صحنه اول هم داور آوانتاژ داد و خیلی ها می‌گویند اگر بازیكن ژاپن به توپ نرسید داور خطا می‌گرفت به همین خاطر بازیكنان قصد اعتراض داشتند. آماده سازی ذهنی بازیكنان از قبل انجام شده بود، در بازی های قبلی هم كادرفنی از نظر روانی با بازیكنان كار كرده بودند. با یك توپ نمی‌شود قضاوت كرد.
وی ادامه داد: بعد از جام جهانی خیلی از رسانه ها و كارشناسانی كه اكنون علیه كی روش صحبت می‌كنند می‌گفتند با كی روش 4 ساله تمدید كنید. مدیران ما خوابند و هر لحظه ممكن است كی روش از دست برود.

دسترسی سریع