باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

سلیمی: ناهید كیانی سهمیه المپیك پاریس را كسب كرده است

نایب رئیس فدراسیون تكواندو گفت: ناهید كیانی سهمیه المپیك پاریس را كسب كرده، اما هنوز این خبر رسمی نشده است.

1402/08/22
13:21

لیلا سلیمی، نایب رئیس فدراسیون تكواندو در گفت‌وگو با برنامه بانوی ایرانی رادیو ورزش بیان كرد: اعزام به مسابقات جام جهانی كره از فردا شروع می‌شود. ما سه نفر را به این مسابقات اعزام می‌كنیم ولی ناهید كیانی و مبینا‌ نعمت‌زاده اعزام نمی‌شوند. زیرا ناهید كیانی سهمیه المپیك را كسب كرده است، اما هنوز این خبر رسمی نشده و لازم نیست او را خسته كنیم.

وی افزود: بعد از عید كسب سهمیه قاره‌ای را داریم. نفر بعدی در اردیبهشت ماه كسب سهمیه خواهد كرد و ما برای اولین بار دو نماینده در المپیك پاریس 2024 خواهیم داشت.

سلیمی ادامه داد: در تركیب كادر فنی تا بعد از المپیك هیچ تغییری نخواهیم داشت. سرمربی تیم خانم مداح و مربی خانم ساعی هستند. خانم مداح با توجه به فشار كاری این چند وقت و مسابقات بسیار زیادی كه شركت داشتند همراه تیم نمی‌رود و فقط خانم ساعی به عنوان مربی با تیم به مسابقات جام جهانی كره اعزام می‌شود. بچه‌ها باید قدر این مسابقات را بدانند و ما از تمام پتانسیل‌های تكواندو در مسابقات استفاده خواهیم كرد.

نایب رئیس فدراسیون تكواندو در مورد مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی كه چند وقت پیش برگزار شده بود، گفت: ما در تكواندو یك طلا و یك برنز گرفتیم. در پاراتكواندو خانم لیلا میرزایی در وزن 65+كیلو و یكی از آقایان، با توجه به اینكه حریفی نداشتند، طلا گرفتند. ولی مدال طلای آنها روی رنكینگ تاثیر دارد و امتیاز آن ثبت خواهد شد.

سلیمی در مورد عملكرد ضعیف كیانی در بازی‌های آسیایی گفت: نگه داشتن یك بازیكن در اوج كار بسیار سختی است. ما برای اینكه كیانی امتیاز بگیرد و خیال ما را برای كسب سهمیه راحت كند، مجبور بودیم او را به تمام مسابقات و گرند پری‌ها بفرستیم. فشار روی او زیاد بود و تمركز خودش را برای بعضی از مسابقات از دست داده بود.

وی ادامه داد: ما نمی‌توانستیم فقط به كسب سهمیه قاره‌ای فكر كنیم و باید خیالمان از كسب سهمیه از طریق رنكینگ راحت می‌شد. زیرا مسابقات قاره‌ای هم یك روز است و معلوم نیست كه در آن مسابقه حتماً سهمیه گرفته می‌شد.

نایب رئیس فدراسیون تكواندو در مورد برگزاری مسابقات لیگ برتر تكواندو اظهار كرد: از هفته آینده لیگ برگزار می‌شود. رقابت‌های منطقه‌ای در همه رده‌های سنی خردسالان، نونهالان، نوجوانان و جوانان در حال برگزاریست.

سلیمی در آخر گفت: ما باید همه كمك كنیم تا نواقص را به حداقل برسانیم. تمركز بازیكن روی مسابقات باشد، المپیك شوخی نیست و ما باید حواسمان را جمع كنیم كه كمترین ایراد و بهترین نتیجه را بگیریم.

برنامه بانوی ایرانی از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان