باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

كسب سهمیه المپیك بانوی تاریخ ساز دوچرخه سواری با اما و اگر!

نایب رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: فرانك پرتوآذر در رقابت‌های كسب سهمیه المپیك شركت نكرد و برای كسب سهمیه یونیورسالیتی برای او اقدام كردیم.

1402/10/30
13:17

فرشته موسوی نایب رئیس بانوان فدراسیون دوچرخه سواری در گفت‌وگو با برنامه بانوی ایرانی رادیو ورزش بیان كرد: رقابت‌های قهرمانی آسیا اوایل اسفند در دهلی نو هندوستان در دو رده جوانان و بزرگسالان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینكه تمركز فدراسیون روی رده‌های پایه است، ما سه نفر به این مسابقات اعزام خواهیم كرد كه دو ملی پوش در رده جوانان و یك ملی پوش در رده بزرگسالان خواهد بود.كه با توجه به اردوها و كیفیت كار انتخاب می‌شوند.

موسوی افزود: اردوی بازیكنان روز جمعه 29 دی ماه به مدت 20 روز در بوشهر پایان یافت و اردوی بعدی آنها در اهواز از 5 بهمن تا زمان اعزام خواهد بود.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در مورد كسب سهمیه المپیك فرانك پرتوآذر گفت: خانم پرتوآذر در رقابت‌هایی كه برای كسب سهمیه المپیك برگزار شد و همچنین مسابقات قهرمانی آسیا، با توجه به اینكه از لحاظ جسمی آمادگی نداشت شركت نكرد و تمام رقابت‌های كسب سهمیه المپیك تمام شد و ما الان كسب سهمیه المپیك برای وی نداریم.

وی ادامه داد: با توجه به توانمندی و تاریخ سازی خانم پرتوآذر در مسابقات آسیایی، مكاتبه‌ای با اتحادیه جهانی دوچرخه سواری برای كسب سهمیه یونیورسالیتی داشتیم كه این سهمیه با نگاه توسعه‌ای كمیته بین المللی المپیك به برخی كشورها داده می‌شود و یك سهمیه است كه در رشته كوهستان توزیع می‌شود.

موسوی گفت: برای گرفتن این سهمیه در كمیته بین‌المللی المپیك كارگروهی تشكیل می‌شود و اعضای كمیته بین المللی المپیك و نمایندگان اتحادیه جهانی كه نظر مشورتی دارند، در این كارگروه هستند و این سهمیه به كشورهایی داده می‌شود كه كاروان‌های ورزشی آن كشور در دوره قبلی بازی‌های المپیك 8 ورزشكار داشته باشد كه شامل ایران نمی‌شود.

وی افزود: با توجه به اینكه كاروان‌های ورزشی، ورزشكاری در سطح خانم پرتوآذر ندارند، مكاتبه‌ای با كمیته بین المللی المپیك داشتیم و خانم پرتوآذر را با توجه به توانمندی و تاریخ سازی در مسابقات آسیایی معرفی كردیم و امیدواریم كه سهمیه یونیورسالیتی را كسب كند.

برنامه بانوی ایرانی از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان