باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

كاظمی‌پور خبر داد؛ از حال خوب ورزش بانوان تا تغییر در آیین‌نامه و در نظرگرفتن پاداش برای مدال‌آوران مسابقات داخل سالن

معاون توسعه ورزش بانوان گفت: با دستور وزیر ورزش و تغییر در آیین‌نامه به مدال آوران مسابقات داخل سالن هم پاداش تعلق خواهد گرفت.

1402/12/03
14:35

مریم كاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با برنامه بانوی ایرانی رادیو ورزش در مورد مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا بیان كرد: دختران ما مدال‌های زیادی كسب كردند و عملكرد خوبی داشتند. به استناد زحمتی كه همه عزیزان، ورزشكاران، مدیران، مسئولان، مربیان و همه كسانی كه قدمی یا قلمی در راه ورزش بانوان برمی‌دارند، می‌توانیم بگوییم كه حال ورزش بانوان خوب است و با اتفاقات خوبی كه رقم می‌خورد، بانوان سهم زیادی در نشاط آوری و شادی ملت ایران دارند.

وی ادامه داد: بانوان ما در مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا 8 مدال ارزشمند كه در تاریخ دومیدانی كمتر گرفته شده بود كسب كردند. در ماده‌هایی مثل پرش با نیزه پرش طول توانستند مدال كسب كنند.

كاظمی پور در مورد كسب سهمیه المپیك فرزانه فصیحی گفت: فرزانه فصیحی از زمان توكیو 2020 تا الان دو سال زحمت مستمر كشیده است. ساعت یا روزی را بدون تمرین و برنامه نبوده و عزمش را جذب كرده كه اتفاقات خوبی را برای پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی رقم بزند.

وی افزود: در روز پایان مسابقات آقای وزیر دستوراتی را دادند كه ما هم پیرو آن ظرف دو روزی كه گذشت جمع‌بندی‌های لازم را انجام دادیم برای نوشتن یك آیین نامه جدید كه از ورزشكاران مخصوصاً دخترانی كه در مسابقات داخل سالن مدال كسب كردند حمایت‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شود. با تغییر در آیین نامه، ورزشكارانی كه در مسابقات داخل سالن هم مدال بگیرند پاداش خواهند گرفت كه با توجه به دستور جدید جناب آقای وزیر قدردان زحمات عزیزان باشیم.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان افزود: دو بخش داخلی و بین‌المللی داریم كه ما در فعالیت‌های داخلی و برون‌مرزی لیگ‌های پویا و فعالی داریم. كیفیت را ارتقا دادیم و در بخش كمیت باید نگاه ویژه بخش خصوصی و باشگاه‌ها نسبت به تیمداری در سطوح مختلف ورزش بانوان داشته باشیم. با ایجاد قوانین و آیین نامه‌های كارگشا باید بخش خصوصی را در بخش بانوان توسعه دهیم. میزبانی‌ها در بخش بین‌المللی بسیار موثر است. عدد میزبانی‌های ما سندی است كه نشان می‌دهد چقدر می‌توانیم در توسعه كیفیت و كمیت فعالیت ورزش بانوان موفقیت داشته باشیم را ضمانت می‌كند. سال گذشته مسابقات بین‌المللی نوروز را داشتیم كه برای 2024 هم برنامه داریم. یكی از با كیفیت‌ترین بازی‌های نوروز در رشته دوومیدانی بود كه كمك كرد دختران ما در مسابقات داخل سالن دوومیدانی فرصت بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: باید توسعه دانش فنی در مربیان و عوامل فنی كه تیم‌ها را هدایت می‌كنند داشته باشیم. در تمام دوره‌های توانمندسازی در عرصه‌های بین‌المللی برای بانوان اعزام‌هایی صورت گیرد و از سلیقه‌ای بودن حضورها پیشگیری كنیم.

كاظمی‌پور در مورد نشست هم‌اندیشی مسئولان ورزش بانوان گفت: سومین نشست مشترك را در خوزستان برگزار كردیم. سال‌های قبل در تهران و یزد میزبان بودیم، فرق آن با نشست‌های قبلی حضور مقام عالی وزارت بود كه نویدبخش نگاه ویژه و اثربخش در بخش بانوان كه گره‌های بزرگ را حل كنیم. در این نشست در مورد كار بنیادی، استعدادیابی، نخبه‌گرایی آموزش پرورش و نگهداشت با رویكردهای مدیریتی با كمترین تهدید به نتیجه برسانیم، مورد بحث قرار گرفت. نشست‌های مشترك علاوه بر دوستی‌ها و رفاقت‌‌ها، مشی مدیریتی جامع در نظام ورزش بانوان به وجود می‌آورد علاوه بر اردوی راهیان نور كارگاه‌های تخصصی در موضوعات روز و تهدید آمیز ورزش بانوان كه بخش حفاظت و صیانت كمك می‌كند، برگزار شد.

برنامه بانوی ایرانی از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان