باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

گرجی خبر داد؛ برگزاری یازدهمین جشنواره صعودهای برتر در تابستان امسال

نایب رئیس فدراسیون كوهنوردی گفت: یازدهمین جشنواره صعودهای برتر از دهم تا پانزدهم تیر ماه امسال برگزار خواهد شد.

1403/01/26
15:25

منصوره گرجی نایب رئیس فدراسیون كوهنوردی در گفت‌وگو با برنامه بانوی ایرانی بیان كرد: مسابقات جام جهانی 2024 چین در حال برگزاری است و در ماده بلدرینگ كار تمام شده است.

نایب رئیس فدراسیون كوهنوردی اظهار كرد: خانم ركابی رتبه 45 را كسب كرد و مسابقات او در ماده دیگر ادامه دارد. خانم محیا دارابیان ركورد خود را از 7/721 به 7/252 ارتقا داد، اما نتایج خوبی را كسب نكرد و هفدهم شد. در این مسابقات 235 ورزشكار از 37 كشور جهان از 4 قاره شركت كردند كه 107 ورزشكار زن هستند.

وی ادامه داد: خانم افسانه حسامی‌فرد در منطقه هیمالیا برای فتح دهمین قله 8000 متری خود تلاش می‌كند و همچنین آتوسا معنوی برای قله اورست در تلاش است او قبلاً هم یك 8000 متری را داشته است. خانم افسانه حسامی‌فر 4 قله دیگر دارند كه به عنوان اولین زن ایرانی در باشگاه 8000 متری‌ها نام خود را ثبت كند. تعداد زنانی كه عضو باشگاه 8000 متری‌ها هستند به اندازه انگشتان دو دست هم نیست.

گرجی گفت: در همدان بازآموزی مربیان درجه 3 برف و یخ از دیروز برگزار شده است كه 27 خانم از 13 استان در آن شركت كرده‌اند.

نایب رئیس فدراسیون كوهنوردی افزود: یازدهمین جشنواره صعودهای برتر در تابستان امسال برگزار می‌شود. كه محورهای آن برای داوری احترام به مردم، احترام به هم‌تیمی‌ها، احترام به نسل آینده، كار گروهی، احترام به محیط زیست، سطح بالای توانمندی و خلاقیت و غیره می‌باشد كه از همه كوهنوردان و سنگ نوردان درخواست می‌كنم كه در این پویش كه از دهم تا پانزدهم تیر ماه امسال برگزار می‌شود شركت كنند.

برنامه بانوی ایرانی از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان