ایران خاك دلیران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 08:30 الی 9 صبح به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

ايران خاك دليران

افتتاح 15 پروژه ورزشی تا پایان سال در استان ایلام

مدیر مدیر كل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: تا پایان سال 15 پروژه ورزشی در استان ایلام به بهره‌برداری می‌رسد.

1402/09/15
12:54

شهاب شهبازی مدیركل ورزش و جوانان استان ایلام در گفت‌وگو با برنامه ایران خاك دلیران رادیو ورزش بیان كرد: در حال حاضر 324 هیئت ورزشی فعال داریم. در حوزه زیرساخت‌ها با نگاه دولت سیزدهم بسیار پیشرفت داشتیم. 30 پروژه ورزشی چمن مصنوعی، سالن چند منظوره و ... در دو سال اخیر به بهره‌برداری رسیده است. در حال حاضر 60 پروژه ورزشی فعال در سطح استان داریم و تا پایان سال 15 پروژه ورزشی دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: بعد از دیدار مقام معظم رهبری با كنگره 3000 شهید استان و توجه معظم له به بحث توسعه ورزشی، توسعه زمین فوتبال را در دستور كار داریم. اكنون در فاز اول استادیوم، احداث صفحه تماشاچی 3000 نفره در دست اقدام است، كه 60 درصد پیشرفت فیزیكی داشته است. فاز دوم هم ایجاد المان و یادمان شهدا در همین استادیوم است كه بعد از فاز اول آغاز خواهد شد.

شهبازی در مورد دیپلماسی ورزشی اظهار كرد: با توجه به اینكه 430 كیلومتر با كشور عراق مرز مشترك داریم، پیشنهاد دادیم كه در دیپلماسی با كشورعراق، ورزش دیده شود و در سفر به استان‌های كشور همسایه حضور پیدا كنیم. تبادل فرهنگی، اردوهای مشترك، جشنواره‌های برون مرزی در حوزه دیپلماسی ورزش اتفاق بیفتد كه در اقتصاد ورزش هم بسیار تاثیرگذار است.

مدیر كل ورزش و جوانان استان ایلام در مورد ورزش بانوان این استان گفت: در مسابقات آسیایی بانوان ایلامی مخصوصاً در رشته‌های كبدی و پرتاب وزن بسیار خوش درخشیدند. سعی كردیم در حوزه زیرساخت‌ها توزیع عادلانه‌ای داشته باشیم. بر اساس ظرفیت بانوان كه در چه رشته‌هایی در حوزه‌های بین المللی و ملی موفقیت آمیز هستند برای آنها شانس در نظر بگیریم. همچنین سالن 7 تیر شهر ایلام تا یك ماه دیگر به عنوان سالن اختصاصی بانوان به بهره‌برداری می‌رسد.

برنامه ایران خاك دلیران از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8:30 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ایران خاك دلیران