ایران خاك دلیران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 08:30 الی 9 صبح به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

ايران خاك دليران

بازسازی و تغییر نام قدیمی‌ترین زورخانه‌ استان مركزی در دهه فجر

مدیر كل ورزش و جوانان استان مركزی گفت: زورخانه قدیمی متقین با اعتبار یك میلیارد تومان در دهه فجر بازسازی و به نام حاج علی محمد نوروزی تغییر نام داده شد.

1402/11/18
16:01

مسعود پیرایش مدیر كل ورزش و جوانان استان مركزی در گفت‌وگو با برنامه ایران خاك دلیران رادیو ورزش بیان كرد: امسال 17 پروژه عمرانی به بهره‌برداری رسید كه نسبت به سال گذشته هشت و نیم برابر شده است و تمركز ما بیشتر در روستاها و مناطق محروم بوده است.

وی ادامه داد: یكی از بركات انقلاب اسلامی عدالت محوری و توجه به مناطق محروم بوده است. در زمان طاغوت ورزش فقط برای اشراف بود. دیروز یك چمن مصنوعی در یكی از شهرها در 30 كیلومتری اراك افتتاح كردیم كه همچین چمنی در خود اراك نداریم. اگر كسی ذره‌ای در خود استعداد و اراده داشته باشد، می‌تواند با عدالت محوری كه در ورزش بعد از انقلاب وجود دارد، خودش را نشان بدهد. یكی از رنگین‌ترین مدال‌های تاریخ استان توسط یك روستازاده از یكی از روستاهای دورافتاده این استان توسط آقای حسین رسولی كسب شد.

مدیركل ورزش و جوانان استان مركزی ادامه داد: 300 برنامه ورزشی در ایام دهه فجر برنامه‌ریزی شده است در حال حاضر میزبان تیم ملی امید تكواندو هستیم. حضور فدراسیون‌ها و تیم‌های ملی در استان و میزبانی‌ها خیلی سرعت دارد. با وجود مشغولیت و هزینه‌هایی كه دارد ولی باعث رشد و توسعه ورزش استان می‌شود.

پیرایش در مورد مطالبات ورزش استان از نمایندگان مجلس آینده گفت: در مجلس باید كرسی داشته باشیم تا بتوانیم ورزش قوی داشته باشیم. اگر سلاح نظامی یك قدرت است، داشتن ورزش حرفه‌ای و قهرمانی هم یك قدرت است.
در جنگ سرد ابرقدرت كسی است كه در ورزش حرف داشته باشد. باید قوانینی وضع شود كه با ورزش قوی ایران قوی داشته باشیم.

مدیر كل ورزش و جوانان استان مركزی در مورد زورخانه قدیمی این استان بیان كرد: زورخانه متقین كه در سال 1347 توسط مرحوم نوروزی و هیئت پهلوانی استان كلنگ خورده بود و چندین سال بعد ساخته شده بود با اعتبار بالغ بر یك میلیارد در دهه فجر با تغییر نام به زورخانه پهلوان حاج علی محمد نوروزی بازسازی و افتتاح شد.

برنامه ایران خاك دلیران از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8:30 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ایران خاك دلیران