گردش و ورزش جمعه از ساعت 7:10 به مدت 110دقیقه

رادیو ورزش

گردش و ورزش

سفر به ارواح سنگی همراه با «گردش و ورزش»

برنامه «گردش و ورزش» رادیو ورزش در برنامه این هفته خود به معرفی جاذبه‌های طبیعی و گردشگری روستای واریج معروف به روستای ارواح سنگی می‌پردازد.

1400/12/11
12:57

به گزارش رادیو ورزش؛ تهران پایتخت ایران، شهری پرجنب‌وجوش است كه جمعیت زیادی را در دل خود جای داده است. با وجود فراوانی جاهای دیدنی تهران، بسیاری از پایتخت‌نشینان تمایل دارند برای یك روز هم كه شده، از زندگی شهری و دغدغه‌های ناتمامش دور شوند و به دل طبیعت و آرامش بی‌وصف آن پناه ببرند.

بزرگترین روستای شمال غربی پایتخت، روستای وردیج است كه 1850 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. اینجا بخشی از كن و سولقان است و جزو منطقه‌ 22 تهران به‌حساب می‌آید. روستای وردیج در غرب دره كن واقع شده و اطراف آن جاهای دیدنی زیادی دیده می‌شود.

نام دیگر روستای وردیج، روستای ارواح سنگی و روستای آدمك جیان است. اطراف روستا شبیه نمایشگاه آثار سنگی‌ست و صورتك‌ها و آدمك‌هایی سنگی و غول‌پیكر در آن دیده می‌شود. درمورد این سنگ‌‌ها داستان‌های زیادی نقل می‌شود؛ مثلا بعضی‌ها می‌گویند آدمك‌های سنگی بخشی از قلعه‌ قدیمی بوده‌اند. اما جالب‌ترین داستان، افسانه‌ایست كه می‌گوید در اینجا موجودات زنده به سنگ تبدیل شده‌اند. یعنی درواقع چیزی كه ما می‌بینیم، روح‌های سنگی هستند كه چشم‌ها و دهان‌شان مثل یك حفره توخالی‌ است.


برنامه «گردش و ورزش» این هفته زیبایی‌ها و جاذبه‌های طبیعی روستای وردیج و واریش را معرفی می‌كند.

از بخش‌های متنوع برنامه می‌توان به ارتباط با كارشناس برنامه، كارشناس هواشناسی، گزارش‌های مردمی از مكان‌های دیدنی شهرشان، اشاره كرد.

برنامه «گردش و ورزش» جمعه 13 اسفند ماه از ساعت 7:10، به تهیه كنندگی فرما غریب نژاد و گویندگی اختر زورقچیان از موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز رادیو ورزش پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
گردش و ورزش