گردش و ورزش جمعه از ساعت 7:10 به مدت 110دقیقه

رادیو ورزش

گردش و ورزش

سفر به شهر خانه‌های تاریخی در برنامه رادیویی «گردش و ورزش»

برنامه «گردش و ورزش» رادیو ورزش این هفته به معرفی نقاط گردشگری كاشان یكی از قدیمی‌ترین سكونتگاه‌های جمعی بشر در تاریخ می‌پردازد.

1401/02/07
12:16

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ كاشان یكی از مهم‌ترین و مشهورترین مقصدهای گردشگری در ایران است و نقش مهمی در صنعت توریسم كشور دارد. قدمت این شهر به بیش از 7,500 سال می‌رسد كه تپه سیلك شاهد این ادعا است. در واقع، كاشان بنا به شواهد تاریخی و باستان‌شناسی یكی از قدیمی‌ترین سكونتگاه‌های جمعی بشر در تاریخ محسوب می‌شود و خوشبختانه توانسته است تا به امروز بافت تاریخی خود را حفظ كند.
ازاین‌رو، جاهای دیدنی كاشان از تنوع و جذابیت بالایی برخوردار هستند كه به دو گروه كلی تاریخی - باستانی، طبیعی و آیین‌های سنتی تقسیم می‌شوند.
برنامه «گردش و ورزش» در این هفته به معرفی جاذبه‌های گردشگری كاشان از جمله: آتشكده نیاسر، غار نیاسر، شهر زیرزمینی نوش‌آباد، روستای ابیانه و ... می‌پردازد.
از بخش‌های متنوع برنامه می‌توان به ارتباط با كارشناس برنامه، كارشناس هواشناسی، گزارش‌های مردمی از مكان‌های دیدنی شهرشان، اشاره كرد.
برنامه «گردش و ورزش» جمعه 9 اردیبهشت ماه از ساعت 07:10 به تهیه كنندگی فرما غریب نژاد و گویندگی اختر زورقچیان از موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز رادیو ورزش پخش می‌شود.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
گردش و ورزش