گردش و ورزش جمعه از ساعت 7:10 به مدت 110دقیقه

رادیو ورزش

گردش و ورزش

روستای وشنوه كجاست؟

برنامه «گردش و ورزش» رادیو ورزش این هفته به معرفی روستای تاریخی و ییلاقی وشنوه می‌پردازد.

1401/03/05
13:36

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ روستای وشنوه، در 60 كیلومتری جنوب شرقی شهر قم و از توابع بخش كهك قرار گرفته است و یكی از مناطق ییلاقی اطراف شهر قم محسوب می‌شود.

روستای كوهستانی و زیبای وشنوه به دلیل موقعیت طبیعی و اقلیم ییلاقی، مناظر جذاب و زیبایی دارد. چشم انداز ارتفاعات اطراف و باغ‌های میوه آن به خصوص در فصول بهار، تابستان و پاییز جلوه‌ای زیبا و دلنشین دارد و هر بیننده‌ای را مجذوب می‌كند.
این روستای زیبا و ییلاقی دارای بافت مسكونی متراكم با معماری پلكانی است. در این روستا، خانه‌های بزرگ و ویلایی و در بافت تاریخی آن خانه‌هایی با قدمتی بسیار طولانی به چشم می‌خورد.

روستای تاریخی وشنوه دارای اولین معدن استخراج مس در ایران است كه در زمره قدیمی‌ترین معادن مس است كه در كل خاورمیانه از آن بهره برداری شده است. با مطالعات تاریخی و باستانی كه از این منطقه صورت گرفته است نشان از قدمتی تاریخی از هزاره چهارم و سوم قبل از میلاد دارد.

برنامه «گردش و ورزش» این هفته شبكه رادیویی ورزش به معرفی جاذبه‌های گردشگری و طبیعی روستای وشنوه از جمله: پنج امامزاده، تپه قلعه، غار وشنوه و ... می‌پردازد.

ارتباط با كارشناس برنامه، كارشناس هواشناسی، گزارش‌های مردمی از مكان‌های دیدنی شهرشان، از بخش‌های متنوع برنامه به شمار می‌رود.

برنامه «گردش و ورزش» جمعه 6 خرداد ماه از ساعت 7:10، به تهیه كنندگی فرما غریب نژاد و گویندگی اختر زورقچیان از موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز رادیو ورزش پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
گردش و ورزش