گردش و ورزش جمعه از ساعت 7:10 به مدت 110دقیقه

رادیو ورزش

گردش و ورزش

معرفی منطقه پرور مرز رویایی جنگل و بیابان در برنامه «گردش و ورزش»

برنامه «گردش و ورزش» شبكه رادیویی ورزش در پایان هفته منطقه حفاظت شده پرور را معرفی می‌كند.

1401/03/18
11:11

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ برنامه «گردش و ورزش» در این هفته به معرفی جاذبه‌های گردشگری جنگل پرور از مناطق حفاظت شده استان سمنان می‌پردازد. پرور در فاصله 35 كیلومتری شمال مهدیشهر (سنگسر) قرار دارد. این منطقه بخش وسیعی از جنگل‌های ارس و هیركانی را شامل می‌شود. منطقه حفاظت‌شده پرور كه از مكان‌های دیدنی مهدی‌شهر به شمار می‌رود، دارای سه منطقه آب وهوایی: جنگلی، كوهستانی، نیمه كویری (صیدوا) است.
منطقه پرور دارای گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری است كه در كوهپایه‌های البرز شرقی جای گرفته است. جنگل‌های زیبای اورَس (سرو كوهی)، مراتع سر سبز و جنگل‌های درختان پهن برگ به همراه تنوع بی‌نظیر حیات وحش، سیمای جذابی را به این منطقه بخشیده است. البته پرور تحت تأثیر بادهای گرم و خشك جنوبی هم قرار می‎گیرد.
به جز پرور، روستاهای كلیم، كاورد، تلاجیم، فینسك، ملاده، شلی، هیكو، سرخ‌ده و اوپرت در قسمت كوهستانی منطقه واقع شده‌اند كه این خود باعث به وجود آمدن تعارض زیاد مردم با حیات وحش شده است.
پرور شباهت زیادی به پارك ملی گلستان دارد. دشت‌های پست، تپه ماهور، كوه و صخره‌های بلند و جنگل‌های پراكنده و متراكم همگی با هم در یكجا دیده می‌شود.
ارتباط با كارشناس برنامه، كارشناس هواشناسی، گزارش‌های مردمی از مكان‌های دیدنی شهرشان از جمله بخش‌های متنوع برنامه به شمار می‌رود.
برنامه «گردش و ورزش» جمعه 20 خرداد ماه از ساعت 07:10 به تهیه كنندگی فرما غریب نژاد و گویندگی اختر زورقچیان از موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز رادیو ورزش پخش می‌شود.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
گردش و ورزش