گردش و ورزش جمعه از ساعت 7:10 به مدت 110دقیقه

رادیو ورزش

گردش و ورزش

با رادیو ورزش به شهر لار شهری از دل ویرانه‌ها سفر كنید

برنامه «گردش و ورزش» رادیو ورزش این هفته به معرفی نقاط گردشگری شهر لار یكی از شهرهای استان فارس می‌پردازد.

1400/10/29
13:45

به گزارش رادیو ورزش؛ شهر لار، یكی از شهرهای توریستی ایران می‌باشد كه در جنوب استان فارس واقع شده است. شهرستان لار در یك دشت با آب و هوای آن بسیار گرم قرار دارد. در حد فاصل شهرستان‌های داراب، جهرم، خنج، فیروزآباد و استان بوشهر و استان هرمزگان است.

بر اساس آثار به جا مانده و نوشته‌های جهانگردان، حداقل از دوران ساسانی تاكنون در این ناحیه سكونت وجود داشته است. در زمان‌های قدیم به منطقه وسیعی از جنوب ایران، لارستان می‌گفتند كه مشتمل از لامرد، پارسیان، بستك، لار، مهر و گراش، زرین دشت، فورگ و داراب بوده كه تمامی این مناطق جز لارستان و به مركزیت لار بوده است.

زمینه لرزه‌های فراوانی به این شهر آسیب زده است. این زمین لرزه‌ها از 700 سال پیش تاكنون و هر 45 یا 90 سال یكبار لار را ویران كرده است. پس از زلزله هولناك در اردیبهشت سال 1339، شهر لار جدید به كمك افراد نیكوكار طبق یك نقشه عجیب و شگفت‌انگیز و براساس اصول ایمنی و ضد زلزله ساخته شد.

برنامه «گردش و ورزش» در این هفته به معرفی جاذبه‌های گردشگری شهر لار از جمله: قلعه اژدها پیكر، بقعه پیر سرخ، پل شاه عباسی، كاروانسرای بزرگ بریز، و ... می‌پردازد.

از بخش‌های متنوع برنامه می‌توان به ارتباط با كارشناس برنامه، كارشناس هواشناسی، گزارش‌های مردمی از مكان‌های دیدنی شهرشان، اشاره كرد.

برنامه «گردش و ورزش» جمعه 1 بهمن ماه از ساعت 7:10، به تهیه كنندگی فرما غریب نژاد و گویندگی اختر زورقچیان از موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز رادیو ورزش پخش می‌شود.

انتهای پیام/ 

دسترسی سریع
گردش و ورزش