گردش و ورزش جمعه از ساعت 7:10 به مدت 110دقیقه

رادیو ورزش

گردش و ورزش

«گردش و ورزش» راهی دیار خوانسار می‌شود

جاذبه‌های گردشگری خوانسار، شهری از توابع استان اصفهان در برنامه این هفته «گردش و ورزش» رادیو ورزش معرفی می‌شود.

1400/11/14
12:58

به گزارش رادیو ورزش؛ خوانسار یكی از چندین شهر جذاب و تماشایی در استان اصفهان است. شهر خوانسار همیشه به خاطر لاله‌های واژگون و عسل مرغوب و كوچه‌باغ‌های رویایی و عطرآگینش بر سر زبان‌ها بوده است. تاریخچه شهرستان خوانسار به پیش از اسلام می‌رسد. «خوان» به معنای چشمه و «سار» پسوند نشان‌دهنده كثرت است. در گذشته به علت كثرت چشمه‌های موجود در این منطقه این نامگذاری صورت گرفته است.
متوسط بیشترین دمای هوای خوانسار در گرمترین ماه تابستان به 31 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و متوسط دمای شبانه‌روز در همین ماه بیست و چهار درجه سانتی‌گراد است. بهار خوانسار با شكوفه زدن درختان، تابستان معتدل و خنك و پاییز نیز با هفت رنگ شدن طبیعت زیبایی خاص خود را دارند. در زمستان سرمای نسبتاً زیاد آن دلنشین و همراه با ریزش انبوه برف است.

برنامه «گردش و ورزش» این هفته زیبایی‌ها و جاذبه‌های طبیعی خوانسار از جمله: مقبره باباپیر ترك، دشت لاله‌های واژگون، روستای دره بید، غار دامنه و ... را معرفی می‌كند.

از بخش‌های متنوع برنامه می‌توان به ارتباط با كارشناس برنامه، كارشناس هواشناسی، گزارش‌های مردمی از مكان‌های دیدنی شهرشان، اشاره كرد.

برنامه «گردش و ورزش» جمعه 15 بهمن ماه از ساعت 7:10، به تهیه كنندگی فرما غریب نژاد و گویندگی اختر زورقچیان از موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز رادیو ورزش پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
گردش و ورزش