پنجره ای رو به شب هرشب از ساعت 23:00 به مدت 180دقیقه

رادیو ورزش

پنجره اي رو به شب

بررسی سطح مسابقات و نحوه داوری والیبال انتخابی جهان

برنامه "شبی با والیبال" دوشنبه 23 مرداد، با حضور فرهاد داخم و ایرج مقدم، كارشناسان والیبال و رضا صفایی، والیبالیست و نیز گفتگو با امیداور حاتمی، رئیس كمیته داوران، به بررسی سطح كیفی مسابقات انتخابی جهان اختصاص داشت.

1396/05/24
12:16

به گزارش رادیو ورزش؛ فرهاد داخم، كارشناس و مربی والیبال، در ارزیابی مسابقات مقدماتی قهرمانی جهان، گفت: خوشبختانه در این رقابتها اشكالاتی كه در بازیهای لیگ جهانی دیده می شد، برطرف شده بود. كولاكوویچ در بازی آخر اقدام خوبی انجام داد كه از نیروهای ذخیره بیشتر استفاده كرد و به جوانان میدان داد. انشالله این مربی بتواند با اطلاعات و شناخت بیشتری كه از بازیكنان بدست می آورد در مراحل بعدی بهتر كار كند و جوانگرایی را سریعتر انجام دهد.
وی، در خصوص سطح مسابقات و عملكرد تیم ملی كشور در رقابتهای انتخابی جهان، عنوان كرد: سطح این مسابقات را به هیچ عنوان نمی توان با لیگ جهانی مقایسه كرد. ما باید در آسیا حرف اول را بزنیم كه خداروشكر همینطور هم است. به نظرم اگر سرمربی تیم ملی در بحث مسائل فنی شناخت بیشتری پیدا كند و اشكالات را برطرف كند و آنالیزی كه از لیگ جهانی دارد را دنبال كند در كار خود موفق خواهد بود.
امیداور حاتمی، رئیس كمیته داوران، در پاسخ به این سوال كه برخی كارشناسان معتقدند كه داوران حاضر در مسابقات انتخابی در حد این رقاتبها نبودند، نظر شما در این خصوص چیست، اظهار داشت: هر 5 تیم یك داور همراه داشت. داور همراه تیم ملی كشورمان قادر صادقی بود كه از داوران بین المللی كشورمان است. یك داور بی طرف هم از تایلند به این مسابقات اعزام شده بود كه این داور در بسیاری از مسابقات مختلف جهانی حضور داشته است.
وی، ادامه داد: داوران دوم حاضر در رقابتها متأسفانه كارایی لازم را نداشتند و از سطح مسابقات پایین تر بودند و این مسئله از نوع همكاریشان با داور اول كاملاً مشهود بود؛ اما از نظر قضاوت داور اول به نظرم هر 6 داور از قوانین جدید تبعیت می كردند و قضاوت خوبی داشتند. چیزی كه باعث می شد اشتباهات رفع شود، سیتم ویدئو چلنج كشورمان بود.
برنامه زنده پنجره ای رو به شب، دوشنبه ها با نام شبی با والیبال، با اجرای مسعود اسكویی، كاری از گروه مسابقات ورزشی است كه با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
پنجره ای رو به شب