پنجره ای رو به شب هرشب از ساعت 23:00 به مدت 180دقیقه

رادیو ورزش

پنجره اي رو به شب

مسائل این روزهای والیبال بانوان

برنامه "شبی با والیبال" دوشنبه 30 مرداد، با حضور جمشید قدیری، پیشكسوت والیبال و مصطفی شجاعی، مشاور تیم ملی بانوان، به گفتگو در خصوص شرایط تیم ملی والیبال بانوان و عملكرد آن در رقابتهای قهرمانی آسیا اختصاص داشت.

1396/05/31
09:00

به گزارش رادیو ورزش؛ مصطفی شجاعی، مشاور تیم ملی بانوان، درباره حضورش در كادر تیم ملی والیبال بانوان، اظهار داشت: دو ماه قبل از طرف فدراسیون والیبال با من تماس گرفتند و درخواست كردند كه برای كار در حیطه بانوان همكاری داشته باشم. ابتدا این قضیه را جدی نگرفتم؛ زیرا با بانوان كار نكرده بودم و تجربه زیادی نداشتم؛ البته همیشه مسابقات لیگ جهانی، قهرمانی آسیا و جهان بانوان را پیگیری می كردم. مجدداً تماس گرفتند؛ من هم احترام گذاشتم و به فدراسیون آمدم؛ نایب رئیس بانوان با من صحت كرد و درخواست كمك داشت؛ من هم برای تصمیم گیری وقت 2،3 روزه خواستم؛ سپس با بزرگان والیبال در این خصوص مشورت كردم و همه نظرشان این بود كه مسئولیت پیشنهادی را بپذیرم.
وی ادامه داد: من با افرادی كه اصلاً نمی شناختم باید كار می كردم و در كمتر از 45 روز بعد از شروع كارم در مسابقات بزرگسالان آسیا هم شركت می كردیم و این بسیار سخت بود.
مشاور تیم ملی بانوان، اضافه كرد: داورزنی در اولین جلسه ای كه داشتیم، از سیاست های والیبال بانوان اولین چیزی كه از بنده خواست نظم و انضباط در تیم بود و نگاه به آینده باشد و جوانگرایی داشته باشیم. بنده هم مطابق دستورات عمل كردم و 2 بازیكنی كه پا به سن گذاشته بودند را كنار گذاشتم و به جای آنها بازیكنان جوانی تزریق كردم. با توجه به اینكه بهتر است تزریق بازیكن به مرور صورت بگیرد؛ تصمیم گرفتم برای مسابقات جهانی تایلند مجدداً چند بازیكن جوان دیگر را به تیم اضافه كنم.
شجاعی تصریح كرد: والیبال بانوان حدود 10 سالی است كه در مسابقات قهرمانی آسیا شركت می كند و حضورش در رقابتها جوان است. عناوین این تیم در مسابقات معمولاً هشتم، دهم و دوازدهم آسیا بوده است.
وی، درباره مسابقات قهرمانی آسیا و سطح بازی رقبای تیم ملی گفت: در مسابقات قهرمانی آسیای فیلیپین مطابق گفته داورزنی در یكی از گروه های سخت قرار داشتیم. حریفان ما تایلند، چین تایپه و مالدیو بودند كه همه از عنوان داران آسیا هستند و تا به اكنون موفق به شكست تیم های چین تایپه و تایلند در مسابقات قهرمانی آسیا نشده ایم. در این رقابتها با كسب عنوان سومی، نتوانستیم به 8 تیم برتر راه پیدا كنیم.
برنامه زنده پنجره ای رو به شب، دوشنبه ها با نام شبی با والیبال، با اجرای مسعود اسكویی و كارشناسی علی شاكری و جمشید حمیدی، كاری از گروه مسابقات ورزشی است كه با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
پنجره ای رو به شب