پنجره ای رو به شب هرشب از ساعت 23:00 به مدت 180دقیقه

رادیو ورزش

پنجره اي رو به شب

عباس برقی: نوجوانان به سبك تمرین یكنواخت نیاز دارند


برنامه "شبی با والیبال" دوشنبه 6 شهریور، با حضور عباس برقی، مربی و كارشناس والیبال، به بررسی عملكرد تیم ملی والیبال نوجوانان اختصاص داشت.

1396/06/07
08:24


به گزارش رادیو ورزش؛ عباس برقی، مربی و كارشناس والیبال، درباره عواملی كه باعث موفقیت هر چه بیشتر نوجوانان می شود، گفت: ما در بخش نوجوانان به طرح تمرین یكنواخت نیاز داریم تا برنامه هایمان را از قبل به صورت مكتوب داشته باشیم و در شرایطی یكسان تمرین كنیم. به اعتقاد من هر چه بتوانیم یكنواختی در سبك های تمرین ایجاد كنیم، نتایج بهتری كسب خواهیم كرد. وكیلی فرد كاركشته ای است؛ سالهای طولانی با مربیان داخلی و خارجی كار كرده است و به نظرم به راحتی می توان به او اتكا كرد و تیم نوجوانان را به وی سپرد.
وی، ادامه داد: ما در سطح جوانان هم باید به خودكفایی رسیده باشیم. مربیان خوبی از جمله بهروز عطایی و غیره داریم كه باید به آنها ارزش بدهیم و یكنواختی به وجود بیاوریم. انشالله روزی را ببینیم كه سرمربی تیم ملی بزرگسالان هم ایرانی باشد.
برقی، تصریح كرد: ما در نوجوانان استعدادهای خوبی داریم. پاسور جدیدی كه در تیم نوجوانان حضور دارد، نوید این را می دهد كه در صورت پرورش خوب معروف دیگری شود و نیز جواد كریمی از دیگر بازیكنان درخشان جوانان است. مهمترین مسئله ای كه مطرح است، بحث نگهداری و پرورش این استعدادهاست كه متأسفانه در این بخش نقص هایی وجود دارد.
وی، در پاسخ به این پرسش كه به نظر شما برای رفع نقص ها و كمبودهایی كه در پرورش نوجوانان وجود دارد، چه كار باید كرد، اظهار داشت: فدراسیون راهكاری داد كه تیم ها در لیگ برتر شركت كنند و نوجوانان با مربیگری وكیلی در این رقابتها حضور یافتند. نظر من این است كه اقدام فدراسیون نه اینكه بد باشد؛ اما مناسب نبود. ما اگر آن تیم را در دسته یك شركت می دادیم، به خاطر شرایط سنی و كار تكینیكی و تاكتیكی بهتر می توانستند فضا را در اختیار بگیرند.
وی، در خاتمه افزود: ما بازیكنان نوجوانان را وقتی در بزرگسالان و لیگ اجباری می كنیم به بازی نمی رسند. ما باید برای آنها فضا را مهیا كنیم تا بتواند بازی كند. اینكه بازیكن به سطح بالا بیاید و روی نیمكت بنشیند و بعد از مدتی فاقد انگیزه شود، مسلماً استعدادش شكوفا نمی شود. به نظرم این فضاسازی وظیفه فدراسیون نیست و وظیفه باشگاه هاست.
برنامه زنده پنجره ای رو به شب، دوشنبه ها با نام شبی با والیبال، با اجرای مسعود اسكویی و كارشناسی علی شاكری و سیف الله ترابی، كاری از گروه مسابقات ورزشی است كه با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
پنجره ای رو به شب