پنجره ای رو به شب هرشب از ساعت 23:00 به مدت 180دقیقه

رادیو ورزش

پنجره اي رو به شب

وكیلی: خوشبختانه نگاه فدراسیون والیبال به رده های مختلف سنی یكسان است

برنامه "شبی با والیبال" دوشنبه 13 شهریور، با حضور محمد وكیلی، سرمربی تیم والیبال نوجوانان، به بررسی وضعیت تیم ملی نوجوانان پرداخت.

1396/06/14
08:09

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد وكیلی، سرمربی تیم والیبال نوجوانان، در ارتباط با برنامه ها و مسیری كه این تیم تا صعود به مسابقات جهانی طی كرده است، گفت: ما از دهم مهر ماه سال گذشته شروع به شناخت بازیكنان نوجوانان كردیم. از 8 تا 16 فروردین باید در میانمار حاضر می شدیم و در مسابقات آسیایی و انتخابی جهان كه 4 سهمیه داشت، شركت می كردیم. یكی از دلایلی كه تیم ما در این رقابتها چهارم شد، این بود كه دوره قبل در سال 2014 بدون ست باخته قهرمان آسیا شده بود و در سال 2015 دو بازی را به لهستان باخته بودیم و سوم جهان شده بودیم.
سرمربی تیم نوجوانان، ادامه داد: تیم ما وارث تیم قبلی بود و فشار روانی روی بازیكنان بسیار زیاد بود. بلافاصله بعد از این كه رسیدیم و بازی نخست را مقابل كره باختیم، به لحاظ روحی و روانی تیم كاملاً متلاشی شد. دومین مسئله ای كه باعث شد عنوان چهارمی را بدست بیاوریم، قوانینی است كه در كنفدراسیون والیبال آسیا وجود دارد. كنفدراسیون آسیا می گوید یك بازیكن فقط در یك دوره از مسابقات آسیایی می تواند شركت كند.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا كسب مقام در رده نوجوانان باید اولویت كاری باشد یا آینده نگری و تزریق بازیكنان به تیم بزرگسالان از اهمیت بالاتری برخوردار است، عنوان كرد: هر دو مسئله بسیار مهم هستند. اولویت اول باید این باشد كه بازیكنان نوجوان پتانسیل پوشیدن پیراهن تیم ملی در رده بزرگسالان را داشته باشند. خوشبختانه سرمربی تیم ملی والیبال بزرگسالان چند جلسه ای كه سرتمرینات ما آمده بود، بازیكنان را تحسین می كرد.
وكیلی، در پاسخ به این پرسش كه آیا فدراسیون بین تیم نوجوانان و دیگر تیم ها تفاوتی قائل می شود، بیان كرد: خوشبختانه اكنون فدراسیون نگاه یكسانی نسبت به تیم های مختلف ملی دارد و همه امكاناتی كه برای تیم بزرگسالان در نظر می گیرد را نیز در اختیار ما هم قرار می دهد.
برنامه زنده پنجره ای رو به شب، دوشنبه ها با نام شبی با والیبال، با اجرای مسعود اسكویی و كارشناسی علی شاكری، كاری از گروه مسابقات ورزشی است ساعت 22 تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
پنجره ای رو به شب