پنجره ای رو به شب هرشب از ساعت 23:00 به مدت 180دقیقه

رادیو ورزش

پنجره اي رو به شب

سازمان لیگ والیبال به تیم ها فرجه داد

برنامه "شبی با والیبال" دوشنبه 20 شهریور، با حضور سیف الله ترابی، كارشناس والیبال و عباس مقدس زاده، پیشكسوت داوری والیبال، پیرامون مسائل مختلف والیبال كشور به گفتگو پرداخت.

1396/06/21
08:36

به گزارش رادیو ورزش؛ عباس مقدس زاده، پیشكسوت داوری والیبال، درباره چگونگی حضور خود در عرصه داوری والیبال گفت: من این ورزش را بسیار گران خریدم؛ زیرا در شهری بودم كه اصلاً اسمی از ورزش نبود و در خانواده هم هیچ ورزشكاری نداشتیم. پدرم مخالف شدید ورزش بود.
مقدس زاده، ادامه داد: دوران ابتدایی را در قم گذراندم و پس از آن برادرم من را با خود به تهران آورد. اولین مربی ام حسین فكری در باشگاه تهران جوان بود. مرحوم آزاد و قائم مقامی هر سال در مسابقات آموزشگاه های كشور بازیها را می دیدند و نفراتی را برای امتحان دانشسرا انتخاب می كردند كه بنده هم به همین طریق وارد دانشسرای ورزشی شدم و از آن طریق داوری والیبال را آموختم. اولین داوری ام با كمك و حمایت مرحوم جبار بود؛ البته والیبال تنها من را راضی نمی كرد و در بسكتبال و فوتبال و دیگر رشته ها نیز فعالیت داشتم.
وی، به عدم حمایت مسئولین از داوران كشور اشاره كرد و گفت: متأسفانه داوران ما پشتیبان ندارند. تا وقتی هم كه كمیته ای برای داوران تشكیل نشود و خود آنها اختیار كار را دست نگیرند، این مشكلات درست شدنی نخواهد بود.
پورحسن، رئیس سازمان لیگ برتر والیبال، در پاسخ به این سوال كه با توجه به اینكه امروز آخرین مهلت نام نویسی تیم ها در لیگ برتر بود، اما هیچ تیمی در این نام نویسی حضور پیدا نكرد، علت چیست، بیان كرد: برخی باشگاه ها مثل پیكان برای ما ورودی واریز كرد؛ اما مدارك نیاوردند؛ برخی باشگاه ها هم درخواست كردند تا 25 شهریور فرصت بدهیم. آن چیزی كه ما به تیم ها اعلام كردیم، این بود كه تا امروز باید همه مدارك را تحویل می دادند كه ما تا 25 شهریور مدارك را بررسی كنیم و قرعه كشی انجام شود. در جلسه ای كه هیأت رئیسه تشكیل داد، به این نتیجه رسیدند با توجه به اینكه تیم ملی در خارج از كشور است، ممكن است بازیكنان برخی باشگاه ها تا كنون نتوانسته باشند قراردادی با فدراسیون ببندند و تا 28 شهریور به آنها فرجه دهیم و تیم هایی هم كه بازیكن خارج از كشور ندارند تا 25 شهریور مدارك را تحویل بدهند.
برنامه زنده پنجره ای رو به شب، دوشنبه ها با نام شبی با والیبال، با اجرای مسعود اسكویی و كارشناسی جمشید حمیدی حمیدی، كاری از گروه مسابقات ورزشی است كه با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
پنجره ای رو به شب