پنجره ای رو به شب هرشب از ساعت 23:00 به مدت 180دقیقه

رادیو ورزش

پنجره اي رو به شب

فرهاد نظری افشار: فعلاً قصد خداحافظی از والیبال ندارم


برنامه "شبی با والیبال" دوشنبه 1 آبان، با فرهاد نظری افشار، عضو سابق تیم ملی والیبال ایران، درباره چگونگی آغاز فعالیتش در این رشته ورزشی و برنامه های آتی وی به گفتگو پرداخت.

1396/08/02
09:04


به گزارش رادیو ورزش؛ فرهاد نظری افشار، عضو سابق تیم ملی والیبال ایران، درباره خود گفت: من بزرگ شده نعمت آباد هستم. برای اینكه والیبال را از پایه و اصولی شروع كنم، توسط یكی از دوستانم به نام حبیب به یكی از باشگاه های اسلامشهر معرفی شدم و والیبال را آغاز كردم. اكنون دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه شهید بهشتی هستم.
وی، در پاسخ به این سوال كه چطور شد به رشته والیبال علاقه مند شدید، اظهار كرد: من قبل از آغاز فعالیتم در رشته والیبال، در تیم فوتبال نونهالان استقلال جنوب بازی می كردم و پس از آن در تیم شهرداری منطقه 18 كار می كردم. همه دوستان و اقوام به والیبال بسیار علاقه داشتند و در زمین رو باز به این ورزش می پرداختند؛ به مرور من هم با پیوستن به جمع این دوستان به والیبال علاقه مند شدم.
نظری افشار، نیز در پاسخ به این پرسش كه آیا خانواده با فعالیت ورزشی شما موافق بودند، عنوان كرد: پدرم مخالف بود؛ زیرا پدرها و مادرها معمولاً دوست دارند كه فرزندانشان تحصیل را ادامه بدهند؛ اما با توجه به اینكه من در كنار تحصیل، هر روز مسیر خانه تا اسلامشهر را طی می كردم، دیگر نمی توانستند مخالفت كنند. از طرفی هم با سبك تر شدن خدمت سربازی من به واسطه این ورزش، راضی شدند؛ زیرا مزد زحماتم را گرفتم.
وی، درباره چگونگی دعوت خود به تیم ملی گفت: من نتوانستم به تیم ملی نوجوانان و جوانان بپیوندم؛ زیرا حدوداً 8 ماه سنم بیشتر بود. زمانیكه من در باشگاه اسلامشهر كار می كردم، محمد كاظم و زرینی هم از دیگر شاگردان این باشگاه بودند كه این دو ورزشكار به تیم ملی نوجوانان و جوانان راه پیدا كردند و این انگیزه ای شد تا تلاشم را برای پیوستن به تیم ملی دوچندان كنم؛ اما با توجه به اینكه نمی توانستم به تیم نوجوانان و جوانان راه پیدا كنم، تمام سعیم این بود كه در باشگاه ها شرایط خوبی داشته باشم تا بتوانم نظر سرمربی تیم ملی را جلب كنم. در نهایت در سال 87، زمان سرمربیگری گاییچ به تیم ملی دعوت شدم.
این والیبالیست، درباره برنامه های آتی خود گفت: من فعلاً قصد خداحافظی از والیبال باشگاهی را ندارم. امیدوارم كه شرایط خوب و سلامتی برای همه وجود داشته باشد و آسیب دیدگی برای هیچ یك از ورزشكاران و نیز بنده رخ ندهد. برنامه من این است كه همچنان در لیگ برتر بازی كنم و در كنار آن تحصیلاتم را ادامه بدهم. اكنون كارت مربیگری درجه یك دارم. هرگاه كلاس بین المللی مربیگری برگزار شود، در صورت فراهم بودن شرایط، حتماً ثبت نام خواهم كرد.
برنامه زنده پنجره ای رو به شب، دوشنبه ها با نام شبی با والیبال، با اجرای مسعود اسكویی و كارشناسی علی شاكری و سیف الله ترابی، كاری از گروه مسابقات ورزشی است كه با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
پنجره ای رو به شب