پنجره ای رو به شب هرشب از ساعت 23:00 به مدت 180دقیقه

رادیو ورزش

پنجره اي رو به شب

دلایل كناره گیری عسگریان و سهرابی از دنیای والیبال

برنامه "شبی با والیبال" دوشنبه 6 آذر، با سعید عسگریان و حمید سهرابی، پیشكسوتان والیبال، در خصوص علت كناره گیری آنها از والیبال به گفتگو پرداخت.

1396/09/07
08:10

به گزارش رادیو ورزش؛ سعید عسگریان، پیشكسوت والیبال، درباره خود گفت: متولد سال 63 و بزرگ شده شمیران هستم. شمیران آن زمان منطقه والیبال خیزی بود كه بازیكنان بسیاری را به تیم ملی والیبال داد؛ مثل جلال شاه حسینی، جمال شاه حسینی، جهانگیر تراب پور، برادران اسكویی، اكبر قادری و... بعد از بازی در منطقه وارد اردوی تیم های ملی نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان شدم و در لیگ برتر هم حدود 11 سال بازی كردم. اولین مربیانم حمید راهجردیان و نادر انصاری بودند.
عسگریان، در پاسخ به این سوال كه چرا از والیبال كنار رفتید، بیان كرد: عوامل زیادی در این اتفاق تأثیر داشت كه خیلی از آنها دست ما نبود. زمانیكه والیبال را شروع كردم، یاد گرفتم با كارهای صحیح، اصولی و رفاقت مسیرم را ادامه دهم.
در اردوی تیم ملی برای انتخابی المپیك زیر نظر گائیچ تمرین می كردیم كه آنجا در 14 نفر خط خوردم. در اردوی آخر صالح افزون را در تركیب قرار دادند. این اتفاق ضربه روحی شدیدی به من وارد كرد. بعد از انتخابی المپیك در میان پیشنهاداتی كه داشتم با تیم داماش قرارداد بستم و منتظر بودم تمریناتمان را شروع كنیم كه در نهایت متوجه شدم بازیكن دیگری را به جای من به تیم اضافه كرده اند و بدون تیم ماندم. تیم ارتعاشات پیشنهاد همكاری داد و به این تیم پیوستم؛ اما به دلیل اینكه از نظر ذهنی اذیت شده بودم به مصدومیت هم دچار شدم. همه این اتفاقات دست به دست هم داد كه والیبال را كنار بگذارم.
متأسفانه اگر یك سال بد بازی كنی یا تیم را اشتباه انتخاب كنی، بازیكنان زیادی هستند كه جای تو را می گیرند.
وی، عنوان كرد: سال 94 مدرك بین المللی مربیگری گرفتم. آكادمی دارم كه در آنجا به جوانان خدمت می كنم.
سهرابی، پیشكسوت والیبال، اظهار كرد: من بزرگ شده نیاوران هستم. بنده به همراه عسگریان شاگردان راهجردیان و انصاری بودیم.
وی، در پاسخ به این سوال كه چرا بازیگری والیبال را كنار گذاشتید، تصریح كرد: سالهای پایانی والیبالم به من خیلی سخت گذشت. آخرین سالی كه والیبال بازی كردم گنبد بودم؛ اما استارت این كناره گیری از 2 سال قبل خورد كه در پتروشیمی ماهشهر بازی می كردم. پتروشیمی ماهشهر تیم فوق العاده خوبی بود و در این تیم در رفاه كامل بودیم. واقعاً متأسفم كه اكنون پتروشیمی چنین تیمی ندارد. در دوران سرمربیگری وكیلی، ما تمرینات را برای مسابقات لیگ پیگیری می كردیم كه 10 روز مانده به آغاز مسابقات مدیرعامل باشگاه پتروشیمی عوض شد و اعلام انحلال كرد. هر چقدر هم داورزنی، ریاست فدراسیون سعی كرد كه از این اتفاق جلوگیری كند، تلاش ها به جایی نرسید.
سهرابی، ادامه داد: پس از انحلال تیم ماهشهر مرحوم رضا ابراهیمی به من زنگ زده كه به اهواز بپیوندم و من هم پذیرفتم. در اهواز خیلی اذیت شدم؛ امكانات این تیم بسیار محدود بود و از نظر مالی فشار زیادی به بازیكنان وارد شد. آن سال 11 اسفند بازیها تمام شد و به ما 10 بهمن سال بعد پول دادند. زمانی دریافتی ها داده شد كه دیگر تیم پاشیده بود و كسی سر تمرین نمی آمد. این اتفاق ضربه سنگینی به والیبال من زد. سال بعد به تیم جواهری گنبد پیوستم كه در آن تیم هم به خاطر یك سری عوامل مثل تأخیر در پرداخت ها اذیت شدم.
بازی در گنبد خیلی سخت است. این تیم هوادران فهیمی دارد كه همیشه همراه تیم شان هستند؛ به همین علت شكست ها من را اذیت می كرد. ما در آن سال، نیم فصل دوم 6 بازی 5 گیمه را باختیم. این مسائل به روح و روان من فشار زیادی آورد و تصمیم به ترك والیبال كردم؛ در حالیكه آن سال و حتی امسال پیشنهاد داشتم، اما دیدم كه نمی توانم بازی كنم. از لحاظ بدنی آمادگی كامل دارم؛ ولی از والیبال دلزده شده ام.
برنامه زنده پنجره ای رو به شب، دوشنبه ها با نام شبی با والیبال، با اجرای مسعود اسكویی و كارشناسی علی شاكری و سیف الله ترابی، كاری از گروه مسابقات ورزشی است كه با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
پنجره ای رو به شب