پنجره ای رو به شب هرشب از ساعت 23:00 به مدت 180دقیقه

رادیو ورزش

پنجره اي رو به شب

شرایط دشوار بانك سرمایه در رقاتبها جام باشگاه های آسیا

برنامه "شبی با والیبال" دوشنبه 19 تیر، با حضور مصطفی كارخانه، مربی والیبال و نادر عزیزیان، پیشكسوت والیبال، به بررسی وضعیت تیم ملی و نیز شرایط تیم بانك سرمایه در رقابتهای جام باشگاه های آسیا پرداخت.

1396/04/20
07:40


به گزارش رادیو ورزش؛ مصطفی كارخانه، مربی بانك سرمایه، در ارتباط با عملكرد تیم بانك سرمایه در رقابتهای جام باشگاه های آسیا گفت: ما استارت كار را از 6 اردیبهشت ماه زدیم و حدود 2 ماه تا رقابتها فرصت بود. با توجه به اینكه سال گذشته هم در مسابقات جام باشگاه های آسیا حضور داشتیم و سطح مسابقات را دیده بودم، اگر داورزنی و فدراسیون والیبال همكاری لازم را نمی كردند و بازیكنان تیم ملی را در اختیار ما قرار نمی دادند، چه بسا كه نمی توانستیم حتی از مرحله اول هم صعود كنیم.
وی، ادامه داد: ما تا یك روز قبل از اعزام 5 بازیكن ملی به نام محمودی، عبادی پور، قائمی، موسوی و غلامی را در اختیار نداشتیم و به طبع تمرینات منظمی به جهت عدم حضور این بازیكنان انجام نشد و به طور كلی هماهنگی تیمی اصلاً نداشتیم. علاوه بر این مشكلات، پاسورمان لوكاس ژیگادلو كه در كشور لهستان زندگی می كند، دو هفته قبل از مسابقات به ایران آمد؛ به همین علت نگرانی ها و دغدغه های فراوانی برای اعزام تیم داشتم.
علی رغم شرایط سختی كه در این مسابقات برای ما وجود داشت، انتقاداتی به تیم وارد شد. نمی دانم برخی از روی حسادت صحبت می كنند یا دوست ندارند كه ما قهرمان شویم.
كارخانه، در خصوص وضعیت تیم ملی والیبال كشور، اظهار كرد: به نظر بنده باید فكر یك تیم ملی جدید با استراتژی جدید باشیم. متأسفانه ما هیچگاه دنبال تشخیص نرفتیم؛ سلیقه ای عمل كردیم و تمركزمان را روی چیزهایی كه از دست دادیم، می گذاریم. ما باید هم اندیشی كنیم و از تجربیات دیگران استفاده كنیم. ما با الگو برداری از تیم های مطرح دنیا می توانیم پیشرفت خوبی داشته باشیم.
نادر عزیزیان، پیشكسوت والیبال، پیرامون وضعیت والیبال ایران اظهار داشت: اگر توقع ما فقط به نتیجه باشد، قطعاً نمی توانیم والیبال خوبی داشته باشیم. متأسفانه اكنون مسئولان ما بیشتر نگاه نتیجه گرا دارند؛ در صورتیكه هیچ جای دنیا اینطور نیست. تیم روسیه با پیشینه قهرمانی كه در دنیا دارد و به عنوان پرافتخارترین تیم جهان مطرح می شود، در لیگ جهانی امسال 12 بازیكن خود را كنار گذاشت و 12 بازیكن جدید آورد. نگاه تیم روسیه به المپیك 2020 است؛ اما متأسفانه ما چنین نگاهی نداریم.
این پیشكسوت، عنوان كرد: ما باید فرهنگ ورزش كشور را اصلاح كنیم. شاید بسیاری از ورزشكاران ما پول حرفه ای می گیرند، اما شخصیت حرفه ای ندارند.
برنامه زنده پنجره ای رو به شب، دوشنبه ها با نام شبی با والیبال، با اجرای حسین شریفی و كارشناسی جمشید حمیدی و علی شاكری كاری ازگروه مسابقات ورزشی با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
پنجره ای رو به شب