پنجره ای رو به شب هرشب از ساعت 23:00 به مدت 180دقیقه

رادیو ورزش

پنجره اي رو به شب

تلاش آرش كشاورزی برای بازگشت به تیم ملی

برنامه "شبی با والیبال" دوشنبه 26 تیر، با سیف الله ترابی، كارشناس والیبال؛ محمد حسین شفقی، داور بین المللی والیبال و آرش كشاورزی، والیبالیست، به گفتگو پرداخت.

1396/04/27
08:53

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد حسین شفقی، داور بین المللی والیبال، در ارتباط با فعالیت ورزشی خود گفت: من ابتدا فوتبال بازی می كردم؛ سپس به رشته والیبال روی آوردم و با تیم والیبال آموزشگاه های شهر ری قهرمان كشور شدیم. از سال 57 به داوری و مربیگری والیبال پرداختم.
وی، ادامه داد: با توجه به اینكه دبیران ورزش من اكثراً والیبالی و داور والیبال بودند، بنده بیشتر به قضاوت كردن گرایش پیدا كردم. حدوداً 20 ساله بودم كه نخستین قضاوتم را در مسابقات كارگران تهران انجام دادم.
شفقی، اظهار داشت: توصیه مهم من به داوران این است كه زبان انگلیسی را حتماً بیاموزند؛ زیرا یكی دلایلی كه بنده در FIVB پیشرفت نكردم، این بود كه به دنبال زبان انگلیسی نرفتم.
آرش كشاورزی، والیبالیست، بیوگرافی خود را اینطور شرح داد: من 30 سال سن دارم. بزرگ شده تهران و اصالتاً آذربایجانی هستم. آخرین مدرك تحصیلی ام دیپلم است. از 15 سالگی والیبال را به عنوان رشته ورزشی خود انتخاب و فعالیتم را آغاز كردم. بنده ابتدا والیبال را از استاد وادی و علیزاده در كانون والیبال اسلامشهر آموختم.
وی، در پاسخ به این سوال كه چرا شما چند سالی است كه از تیم ملی دور شده اید، بیان كرد: من سال 2013 در مسابقات جام ملت های آسیا همراه تیم نبودم و به دلیل یك سری جریانات كنار گذاشته شدم. مشكلاتی هم از لحاظ شخصی و هم از لحاظ روابطی پیش آمد كه باعث شد از اردوهای تیم ملی فاصله بگیرم و از سال 93 به بعد دیگر دعوت نشدم.
كشاورزی، نیز در پاسخ به این پرسش كه آیا برای حضور در تیم ملی تلاش می كنید و آن را هدف خود قرار داده اید، بیان كرد: بله؛ چنین هدفی دارم و 3 ماه به طور مداوم تمرین می كنم كه بتوانم مجدداً به تیم ملی بازگردم. امسال از لحاظ ذهنی و برنامه ای خود را طوری آماده می كنم كه بتوانم از اول سال بهترین سال والیبالی ام را شروع كنم و به اردوی تیم ملی برگردم.
برنامه زنده پنجره ای رو به شب، دوشنبه ها با نام شبی با والیبال، با اجرای مسعود اسكویی و علی شاكری كاری از گروه مسابقات ورزشی با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
پنجره ای رو به شب