پنجره ای رو به شب هرشب از ساعت 23:00 به مدت 180دقیقه

رادیو ورزش

پنجره اي رو به شب

روند آماده سازی تیم ملی برای مسابقات والیبال انتخابی جهان

برنامه "شبی با والیبال" دوشنبه 16 مرداد، با حضور بهمن جهاندیده، پیشكسوت والیبال و گفتگو با پیمان اكبری، مربی تیم ملی والیبال، به مرور خاطرات و بررسی وضعیت تیم ملی اختصاص داشت.

1396/05/17
08:06

به گزارش رادیو ورزش؛ بهمن جهاندیده، پیشكسوت والیبال، درباره زندگی ورزشی خود اظهار داشت: من 7 برادر دارم كه همه از دوران كودكی والیبال بازی می كردیم و بنده ورودم به رشته والیبال را مدیون دو بردار بزرگتر از خودم هستم. اولین مربی ام كامران تبریزی در تیم آتش نشانی بود. تبریزی بعد از دو سال كار من را عضو تیم نوجوانان آتش نشانی كرد؛ سپس به رده جوانان راه پیدا كردم و بعد از مدتی به تیم جوانان پیكان پیوستم و 2 سال در این تیم بازی كردم. مربیانم در تیم پیكان احدی و حسینی بودند.
وی، به مسابقات مراكش اشاره كرد و گفت: در مسابقات مراكش اولین تیم گروهی بودیم كه مدال جهانی آورد. مقام سومی كه از رقابتهای جهانی مراكش كسب كردیم، خاطره بسیار خوبی بود و واكنش بسیار خوبی از سوی والیبال دوستان را به همراه داشت.
پیمان اكبری، مربی تیم ملی والیبال، در ارتباط با وضعیت تیم ملی گفت: ما در لیگ جهانی شرایط خوبی نداشتیم. هفته اول انتظارمان این بود كه یك برد داشته باشیم و هفته دوم كه در ایران میزبان بودیم، به شخصه انتظار بازی بهتری داشتم و متأسفانه در هفته سوم هم شرایط بسیار بدی بود كه این مسئله بیشتر به بحث آسیب دیدگی اكثر بازیكنان برمی گردد.
ما شرایط نامطلوب تیم در لیگ جهانی را می پذیریم؛ اما بعد از آن به مرور هر چه به مسابقات انتخابی جهانی كه هفته آینده در اردبیل برگزار شود، نزدیك شدیم خداروشكر شرایط تیم بهتر و آسیب دیدگی ها كمتر شد. به اعتقاد من روند آماده سازی تیم برای این مسابقات حتی نسبت به قبل بسیار بهتر شده است.
وی، درباره دیدارهای تداركاتی تیم عنوان كرد: هفته گذشته 2 بازی بسیار فشرده را در سفری كوتاه برگزار كردیم كه بسیار مفید بود و بازیكنان در هر دو بازی با تركیه و بلغارستان عملكرد خوبی از خود نشان دادند.
اكبری، در پاسخ به این سوال كه تیم ملی برای مسابقات انتخابی جهانی چند درصد آمادگی دارد، اظهار داشت: ما با تمام وجود آمده ایم كه بهترین نتیجه را بگیریم.اگر در مسابقات لیگ جهانی 50،60 درصد آمادگی داشتیم؛ به نظرم در مسابقات انتخابی حدود 80 درصد آمادگی داریم.
برنامه زنده پنجره ای رو به شب، دوشنبه ها با نام شبی با والیبال، با اجرای مسعود اسكویی و كارشناسی جمشید حمیدی و علی شاكری، كاری از گروه مسابقات ورزشی است كه با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
پنجره ای رو به شب