جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

رضایی: باید سریع‌تر سهمیه المپیك پاریس را بگیریم

پیشكسوت كشتی گفت: هر چقدر زمان گرفتن سهمیه المیك دیر تر شود ما با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شویم.

1402/05/10
17:13

علیرضا رضایی نایب قهرمان المپیك 2004 آتن در گفت‌و‌گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: انتظارات همیشه از كشتی بالاست، اما باید واقعیت‌ها را هم بپذیریم و واقع بین باشیم. توقع بیش از حد و نبود واقع بینی فشار مضاعفی بر كادر فنی و كشتی‌گیران خواهد گذاشت كه اثر معكوس دارد. ما باید بپذیریم كه دنیا هم دارد با برنامه كار می‌كند. آمریكا همیشه از لحاظ فنی و آمادگی جسمانی مدعی است، روسیه دارد به میادین برمی‌گردد، ژاپن و رقیب‌های سنتی مانند تركیه و گرجستان و همچنین كوبا با تك ستاره‌ها و دیگر تیم‌ها دارند بسیار خوب كار می‌كنند.

رضایی ادامه داد: دو رویداد مهم در پیش رو داریم كه یكی از آنها مسابقات قهرمانی جهان در بلگراد و بعدی مسابقات بازی‌های آسیایی است. مسابقات قهرمانی جهانی بلگراد از دو جهت برای ما حائز اهمیت است: یكی اینكه شرایط تیم را تثبیت كنیم و مدال‌های انفرادی بگیریم و بعدی كه مهم‌تر است گرفتن سهمیه المپیك است. اگر بتوانیم همان جا در اوزان مختلف سهمیه المپیك را بگیریم خیلی فشار از روی كشتی‌گیران برداشته می‌شود. هر چقدر زمان گرفتن سهمیه المپیك دیرتر شود ما با چالش‌های مختلفی روبرو خواهیم شد.

وی افزود: بلافاصله بعد از دو هفته مسابقات بازی‌های آسیایی را داریم كه ما مجبوریم در بیشتر اوزان با دو نماینده شركت كنیم زیرا تمام تیم‌های مدعی آسیا با تمام قوا در این بازی‌ها شركت می‌كنند.

رضایی در مورد مصاف حسن یزدانی و تیلور گفت: حسن یزدانی علاوه بر تمام شایستگی‌هایی كه دارد یك سری نقاط ضعف هم دارد همچنین تیلور كه حسن یزدانی می‌تواند نقاط ضعف تیلور را به نقاط قوت خود تبدیل كند. تیلور تا آخرین لحظه می‌جنگد و حسن یزدانی كه در 3 دقیقه تمام حریف‌های خود را متلاشی می‌كند در مصاف با تیلور از نظر جسمی و روحی كمی به مشكل می‌خورد، اما در هر صورت مبارزه نزدیكی خواهد بود و امیدوارم حسن یزدانی فاتح این مسابقه باشد و ما باید این حساسیت و بار روانی را برای حسن یزدانی كم كنیم كه این هنر بر روی دوش كادر فنی و حوزه رسانه است.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)