جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

سوریان: ناداوری در مسابقات كشتی فرنگی نوجوانان جهان مشهود بود

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی نوجوانان گفت: مسابقات جهانی كشتی فرنگی نوجوانان در استانبول از سطح بسیار بالایی برخوردار بود، اما در این بازی‌ها ناداوری بسیار نمایان بود.

1402/05/17
13:44

محسن سوریان سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی نوجوانان در گفت‌و‌گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: مسابقات جهانی كشتی فرنگی نوجوانان در استانبول از سطح بسیار بالایی برخوردار بود. 41 كشور از جمله روسیه، بلاروس، آذربایجان ارمنستان، گرجستان در این مسابقات شركت كرده بودند.

وی ادامه داد: تیم روسیه با قدرت شركت كرده بود، اما بچه‌های ما در تمام بازی‌ها در رویارویی با روسیه و بلاروس برنده شدند.

سوریان در مورد داوری این بازی‌ها گفت: در این بازی‌ها ناداوری بسیار نمایان بود و در دو وزن 71 كیلو در فینال و 110 كیلو به صورت خیلی مشهود ناداوری باعث باخت بچه‌های ما شد.

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی نوجوانان ادامه داد: از عملكرد بچه‌ها حدوداً راضی هستم به غیر از دو وزن كه تجربه حضور در مسابقات جهانی را نداشتند و در حد خود ظاهر نشدند البته هدف اصلی ما صعود این بچه‌ها به رده‌های بالاتر به نوجوانان و بزرگسالان است. برنامه‌ریزی داریم تا بیشتر بچه‌ها را در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم از لحاظ فنی آنها را برای مسابقات جهانی مهیا كنیم.

سوریان از همكاری و حمایت وزارت آموزش و پرورش تشكر كرد و اظهار كرد: از لحاظ مرخصی تحصیلی و گرفتن امتحان مجدد از بچه‌ها، وزارت آموزش و پرورش با ما كاملاً همكاری می‌كند كه اگر این همكاری صورت نگیرد مجبور می‌شویم زمان مسابقات را عقب و جلو بندازیم و این موضوع باعث تغییر وزن در بچه‌ها می‌شد.

وی ادامه داد: یكی از مشكلات اصلی كشتی‌گیران در رده‌های نونهالان و نوجوانان همین كم كردن وزن بچه‌ها بود. ما باید برنامه‌ای داشته باشیم كه بچه‌ها دیگر وزن كم نكنند كه اگر این كار را بكنیم بزرگترین خدمت به كشتی و همچنین پشتوانه كشتی را درست كردیم.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)