جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

یاری: مراسم قرعه كشی لیگ برتر كشتی آزاد و فرنگی امروز برگزار خواهد شد

رئیس سازمان لیگ كشتی از برگزاری مراسم قرعه كشی بیست و سومین دوره لیگ برتر كشتی آزاد و فرنگی در سالن شهید ضرغام خبر داد.

1402/06/07
15:33

حمید یاری رئیس سازمان لیگ كشتی در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: امروز 7 شهریور ساعت 15 مراسم قرعه كشی بیست و سومین دوره لیگ برتر كشتی آزاد و فرنگی در سالن همایش شهید ضرغام در محل فدراسیون كشتی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: بعد از مسابقات آسیایی در هفته اول مهر مسابقات فرنگی و در دهه سوم مهر مسابقات كشتی آزاد برگزار می‌شود و تا پایان آذر ماه این مسابقات به اتمام می‌رسد.

یاری گفت: امسال با توجه به اینكه هم بازی‌های آسیایی و جهانی و سهمیه المپیك را پیش‌رو داریم، تب و تاب زیادی در كشتی وجود دارد و حضور 6 تیم در كشتی آزاد و شش تیم در كشتی فرنگی قطعی شده و یك تیم هم با یك اسپانسر جدید قرار است، اضافه شود كه اگر حضور آن تیم هم قطعی شود كشتی آزاد در 7 تیم شركت خواهد كرد.

رئیس سازمان لیگ كشتی اضافه كرد: امسال مسابقات به صورت غیرمتمركز برگزار می‌شود و در هر هفته یك دیدار بین تیم‌ها برگزار خواهد شد.

یاری در مورد استفاده‌ی تیم‌ها از ملی پوشان گفت: امسال هر تیم می‌تواند با 3 ملی پوش كه در مسابقات جهانی صربستان شركت می‌كنند قرارداد منعقد كند و از هر 3 نفر آنها استفاده كند وهمچنین 2 كشتی‌گیر خارجی می‌تواند در اختیاربگیرد، كه كشتی‌گیران خارجی باید قهرمان قاره‌ای یا مدال‌دار جهان باشند و از هر دو كشتی‌گیر هم می‌توانند استفاده كنند.

یاری با اشاره به اینكه لیگ خردسالان هم به تازگی برگزار شده است اضافه كرد: فینال این مسابقات نهم و دهم شهریور در تبریز برگزار خواهد شد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)