ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

مرحله اول رقابتهای انتخابی کشتی برگزار شد

برنامه "جهان کشتی" شنبه 1 اردیبهشت، علاوه بر مرور اخباری از ورزش کشتی، با مجید ترکان، مدیر تیم های ملی کشتی آزاد بزرگسالان و امید، درباره رقابتهای انتخابی گفت و گو کرد.

1397/02/01
12:33


به گزارش رادیو ورزش؛ مهمترین رویدادی که در روزهای اخیر جامعه کشتی را به خود معطوف کرد، مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد بود که مرحله اول این رقابتها، پنج شنبه و جمعه گذشته در سالن قدیمی شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.
مجید ترکان، مدیر تیم های ملی کشتی آزاد بزرگسالان و امید، در ارزیابی مرحله اول رقابتهای انتخابی این دوره از رقابتها گفت: به نظر من سرمایه های کشتی ما همین نفراتی هستند که در رقابتهای انتخابی حضور داشتند و باید روی نقاط ضعف و قوت آنها کار کرد. سطح مسابقات به نوعی بود که از نظر فنی کشتی گیرانمان محک خوبی خوردند و نقاط ضعف و قوت آنها را به خوبی رصد کردیم. نفراتی هم که انتخاب شده اند، برای مرحله بعد باید مجدداً گزینش شوند.
وی در مورد اختلاف سنی برخی از کشتی گیران در این رقابتها یادآور شد: این صحبت صحیح است. اما کشتی ما در حال پوست اندازی است و کشتی گیران قدیمی کنار می روند و ورزشکاران جدیدی جای آنها را می گیرند. ما برای پشتوانه سازی چنین تصمیمی گرفتیم. کشتی گیران با تجربه کشور؛ مانند رضا یزدانی، محک مناسبی برای جوانان هستند.
وی در مورد ارزیابی این دوره از مسابقات گفت: 3 نفر از جوانان ما در رقابتهای انتخابی، مهارتهای خود را به نمایش گذاشتند. در کشتی ما از نظر فنی، مشکلاتی وجود داشت که این مشکلات در حال برطرف شدن است . کشتی ما رو به تکامل و پوست اندازی است و نباید انتظار داشته باشیم یک دفعه جهش پیدا کند.
مجید ترکان همچنین در مورد نقش مدیران تیم های ملی برای انتخاب مربیان و سرمربیان عنوان کرد: زمانیکه بنده وارد فدراسیون شدم، سرمربیان تیم و اعضای کادر تیم انتخاب شده بودند. وظیفه برنامه ریزی، سازماندهی و هماهنگی برای دستیابی به اهداف فدراسیون برعهده مدیر فنی قرار دارد.
برنامه زنده "جهان کشتی" امروز با اجرای میرزاشفیع، کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه هر هفته، ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)