ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

اظهارات علیرضا رضایی درباره ادامه همکاری با فدراسیون


برنامه "جهان کشتی" شنبه 3 آذر، با علیرضا رضایی، نایب قهرمان المپیک و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد زیر 23 سال، درباره نتایج تیم در مسابقات جهانی و وضعیت کشتی کشور گفتگو کرد.

1397/09/03
14:50


به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا رضایی، نایب قهرمان المپیک و سرمربی تیم ملی زیر 23 سال، در خصوص نتایج کسب شده توسط این تیم در مسابقات جهانی رومانی و شرایط کنونی فدراسیون عنوان کرد: با توجه به شرایط نامساعدی که تیم داشت و نیز حضور ورزشکارانی که برای نخستین بار در مسابقات بین المللی شرکت می کردند، کار سخت بود. تمام تلاش ها بر این بود که ورزشکاران با شرایط بهتری وارد مسابقات شوند؛ اما متأسفانه با عنایت به وضعیت اخیر کشتی کشور این کار میسر نشد.
وی، ادامه داد: نکاتی که در اردوها و زمان محدودمان به کشتی گیران متذکر می شدیم، شرایط خاص کشتی ایران در سطح جهان بود. ما جزء تیم های مدعی کشتی جهان هستیم. ورزشکاری که از ایران در مسابقات شرکت می کند، حساب ویژه ای روی وی باز می شود.
شرایط جدول ممکن است بدترین قرعه باشد و نیز شرایط آمادگی، رقبا، داوری و میزبانی همه ممکن است به ضرر ما باشد. هر چند در سال های گذشته هم ما هیچگاه شرایط مطلوبی به لحاظ داوری و برگزاری مسابقات نداشتیم و این یک واقعیت است. به همین ترتیب سعی کردیم تمرکز ورزشکاران را روی مسائل خود کشتی بیاوریم تا به مسائل حاشیه ای توجه نکنند؛ زیرا حاشیه در سن و سال این ورزشکاران و عدم تجربه ای که دارند، لطمه بزرگی به آنها وارد می کند.
رضایی دربار نحوه آماده سازی تیم گفت: بنده در همه زمینه ها با دیگر همکاران مشورت می کردم و با توجه به شرایط فردی که هر یک از کشتی گیران داشتند، بعضی مواقع برنامه جداگانه ای برای آنها درنظر می گرفتیم. از نظر وزن کم کردن شرایط مطلوبی داشتند. با کمک دیگر همکاران سعی کردیم شرایط فنی حضور در اردوها را یک مقدار کمتر کنیم و تمرکزمان معطوف به همین تیم بود. به نظرم موفقیت نسبی را در این مسابقات بدست آوردیم. آینده خوبی را برای این کشتی گیران متصور هستم.
سرمربی تیم کشتی آزاد امید، در پاسخ به این سوال که با توجه به استعفای رسول خادم، شما در کنار این تیم خواهید ماند یا خیر، تصریح کرد: من از سال 2012 در سمت سرمربیگری تیم ملی جوانان کشور بوده ام و این روند ادامه دار بوده است. قبل از آن هم در سطح باشگاه 3 سال تمرین داده ام. در حال حاضر با توجه به شرایطی که فدراسیون دارد، هر فردی که وارد شود، در صورتیکه مایل باشد از نظر فنی کمکی داشته باشم، حتماً مضایقه نخواهم کرد. در صورتی هم که اینطور نباشد به باشگاه بازمی گردم. انتخاب همکاران جزء اختیارات رئیس فدراسیون است و طبیعتاً اگر نیاز به همکاری باشد، با توجه به تجارب و علایقم ممکن است ادامه همکاری داشته باشم.
برنامه زنده "جهان کشتی" با اجرای صدرالدین کاظمی، کاری از گروه مسابقات ورزشی است که روزهای شنبه هر هفته، ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)