ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

کامران قاسم پور: با یزدانی بحث رقابت ندارم!


برنامه "جهان کشتی" شنبه 10 آذر، با کامران قاسم پور، قهرمان کشتی آزاد امید های جهان، گفتگویی انجام داد.

1397/09/10
12:57


به گزارش رادیو ورزش؛ کامران قاسم پور، قهرمان کشتی آزاد امید های جهان، در پاسخ به این پرسش که چرا به سمت ورزش کشتی گرایش پیدا کردید، اظهار داشت: جویبار مهد کشتی به حساب می آید. در هر خانواده ای از این شهر امکان ندارد که کشتی گیر وجود نداشته باشد. خانواده من هم از جنس کشتی بودند. پدرم کشتی محلی می گرفت و عموهایم همه کشتی گیر بودند. من هم به مرور به این ورزش علاقه مند شدم و پدر من را از سن 10 سالگی در باشگاه ثبت نام کرد.
وی، نیز در پاسخ به این سوال که آیا تا به حال شده از تمرینات زیاد احساس خستگی کنید، عنوان کرد: بله؛ ورزشکاران تمام رشته های ورزشی یک جاهایی خسته می شوند؛ اما از آن بدتر فشار روحی و روانی است که روی ورزشکاران وارد می شود. وقتی ورزشکارانی را می بینیم که مدال می گیرند و ما از آن صحنه دور می مانیم، خیلی سخت است. این فشار از سوی خانواده و اطرافیان به ورزشکار وارد می شود که چرا تو نتونستی به مدال برسی. از این مرحله گذشتن خیلی مهم است و ورزشکار با عبور از آن به نتیجه دلخواه خود می رسد. به نظر من کشتی بیشتر از آمادگی جسمی به آمادگی روحی و روانی نیاز دارد.
عضو تیم ملی کشتی آزاد زیر 23 سال، تصریح کرد: من 2 سالی در افت خیلی بدی بودم و فشار زیادی رویم بودم؛ اما همه فشارها را تحمل کردم و توانستم با توکل به خدا این مرحله را رد کنم و نتیجه دلخواه را بدست بیاورم. انشالله در دوره بعد هم در این مرحله بمانم و افتخارآفرینی کنم.
وی، درباره حسن یزدانی و رقابت با وی برای حضور در میادین بزرگ گفت: اصلاً بحث رقابت بین من و حسن وجود ندارد. از سن 10 سالگی که باشگاه ثبت نام کردم، حسن هم باشگاه بود و تا به امروز با هم رفیق هستیم. انشالله هر کس زحمت بیشتری بکشد و لایق باشد، بتواند مزد زحماتش را بگیرد.
قاسم پور، در پاسخ به این پرسش که اکنون وزن شما چقدر است و آیا به این موضوع فکر کردید که به یک وزن بالاتر بروید، تشریح کرد: سال قبل این برنامه را داشتم که وزنم را به یکی پایین تر و یا بالاتر جابجا کنم؛ اما اکنون در وزن 86 کیلوگرم هم یک کیلو کمتر هستم. یکی، دو سال است برای مسابقات وزن کم نمی کنم و روز دوم وزن کشی به خاطر فشار روز اول روی 84 کیلوگرم هم می روم. با این قانون وزن کشی 5،6 کیلو وزن کم کردن، نه به درد 79 کیلوگرم می خورد و نه می توانم وزنم را به 92 کیلوگرم برسانم؛ بنابراین مجبورم در این وزن بمانم.
برنامه زنده "جهان کشتی" با اجرای صدرالدین کاظمی، کاری از گروه مسابقات ورزشی است که روزهای شنبه هر هفته، ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)