جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

تحلیل رقابتهای جام جهانی كشتی آزاد

برنامه "جهان كشتی" شنبه 30 بهمن، با امیر توكلیان، مربی تیم ملی كشتی آزاد ایران، درباره رقابتهای جام جهانی كشتی به گفتگو پرداخت.

1395/12/02
11:06به گزارش رادیو ورزش؛ امیر توكلیان، مربی تیم ملی كشتی آزاد ایران، در ارتباط با عملكرد كشتی گیران ایران در رقابتهای جام جهانی گفت: خداروشاكرم كه شرمنده محبت های مردم نشدیم. این پیروزی كمترین حق تماشاچیان حاضر در سالن بود. خوشبختانه توانستیم برای ششمین سال پیاپی قهرمان جام جهانی بشویم.
وی، در مقابل این گفته مجری برنامه كه به نظرم مسابقات امسال، سخت ترین رقابتهای جام جهانی بود كه شركت می كردیم، بیان كرد: هرگاه فعل خواستن صرف شده و جسارت ایرانی به خودباوری رسیده، نشان داده كه ایرانیان در چه شرایط سختی می توانند چه كارهای بزرگی را انجام دهند. ما سالهای گذشته هم با تیمهای آمریكا، روسیه، گرجستان و آذربایجان بازی كرده ایم؛ تیم هایی كه به نظر بسیاری از مفسران باید در مقابلشان شكست می خوردیم، اما با غیرت و جسارت ورزشكاران توانستیم نتیجه را برگردانیم.
مربی تیم ملی كشتی آزاد، افزود: بسیاری افراد معتقد بودند كه به تیم آمریكا می بازیم، اما بعد از اینكه سرگروه شدیم با صحبت هایی كه خادم با كادر فنی و تك تك كشتی گیران داشت، هم قسم شدیم كه با تمام وجودمان برای پیروزی بجنگیم.
توكلیان، در پاسخ به این پرسش كه حسن یزدانی چرا در رقابت شكست خورد، اظهار داشت: حسن یزدانی 4 روز مانده به مسابقات سرماخوردگی شدید داشت و آنتی بیوتیك مصرف می كرد، به همین علت بدنش ضعیف شده بود. از سوی دیگر قهرمان المپیك شدن و مجدداً آمدن روی تشك كار بسیار دشواری است، زیرا هم پاها سنگین است و نیز اسم قهرمان المپیك برای كشتی گیر جوانی مثل حسن یزدانی سخت بود.
برنامه زنده "جهان كشتی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، به تهیه كنندگی فرما غریب نژاد و با اجرا و كارشناسی صدرالدین كاظمی، روزهای شنبه هر هفته، ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)