ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

تیم کشتی آزاد امید ایران به جام جهانی اعزام می شود


برنامه "جهان کشتی" شنبه 29 دی، با علیرضا رضایی، نایب قهرمان المپیک و سرمربی تیم زیر 23 کشتی ایران، درباره شرایط تیم اعزامی به مسابقات جهانی گفتگو کرد.

1397/10/29
13:26


به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا رضایی، نایب قهرمان المپیک و سرمربی تیم زیر 23 کشتی ایران، در ارتباط با تصمیم نهایی اتخاذ شده درباره اعزام تیم به مسابقات جام جهانی و نحوه آماده سازی کشتی گیران گفت: بعد از اینکه تیم ملی بزرگسالان اعلام کرد که مسابقات جهانی جزء برنامه های فنی شان نیست و در رقابتها شرکت نمی کنند، بنده بلافاصله برای استفاده از این فرصت با بنی تمیم تماس گرفتم. با توجه به شرایطی که سال گذشته وجود داشت، متأسفانه کشتی گیران ما در هیچ میدان خارجی حضور پیدا نکردند و این فرصت خوبی بود.
رضایی، تصریح کرد: بنده تقاضای خود را ارائه دادم که اگر قرار است تیم بزرگسالان شرکت نکند، به جای آن تیم امید را در مسابقات شرکت دهیم. این مسئله از دو منظر قابل بررسی بود؛ یکی اینکه برای کشتی گیرانی که سال گذشته در رده امید بودند و امسال دیگر حضور ندارند، میدان خوبی است تا در رقابتهای بزرگسالان خود را مطرح کنند. همچنین برای کشتی گیران دیگر هم که امسال در رده امید هستند، تورنمنت سنگین و خوبی به حساب می آید. خوشبختانه بنی تمیم با درخواست بنده موافقت کرد.
ما یک جلسه خوبی هم با محمدی و همکارانشان داشتیم و قرار شد در 2،3 وزن به عنوان یار کمکی از ملی پوشان تیم بزرگسالان استفاده کنیم تا کشتی گیرانمان در مقابل تیم هایی که می آیند حریفان دست و پا بسته ای نباشند. البته بنده شخصاً اعتقاد دارم کشتی گیرانی که در رده سنی امید هستند، اکنون همه باید مدعی تیم ملی بزرگسالان باشند و در مقابل حریفان ضعف نداشته باشند.
وی، در پاسخ به این پرسش که آیا کشتی گیران جوان ما در حد و اندازه ای هستند که با بهترین های بزرگسالان آمریکا و روسیه مبارزه پایاپایی داشته باشند تا دریچه های جدیدی به رویشان باز شود، عنوان کرد: در هر صورت باید این اتفاق بیافتد و اگر تا به حال اینطور نبوده، حرکت باید از جایی شروع شود. کشتی گیران رده امید باید این را بدانند که دیگر از رده جوانان خارج شده اند. فرصت را مغتنم بشمارند؛ با دلاوری کشتی بگیرند و خود را از این قالب خارج کنند.
ممکن است در بعضی اوزان فاصله زیاد باشد؛ اما به نظر من شاید شرایط سنی و تجربی کشتی گیران ما به لحاظ بین المللی کمتر باشد؛ اما به لحاظ آمادگی جسمانی و شرایط فنی در کنار بهترین های کشورمان تمرین کرده اند و مبارزه پایاپایی داشته اند. اکنون وقت آن است که به پختگی و خودباوری در عین جوانی برسند.
برنامه زنده "جهان کشتی" با اجرای صدرالدین کاظمی، کاری از گروه مسابقات ورزشی است که روزهای شنبه هر هفته، ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)