ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

ارزیابی نقاط ضعف کارگروه فنی ویژه کشتی

برنامه "ورزش ایران کشتی" شنبه 26 مرداد، با حضور عزیز اطاعتی، کارشناس کشتی، ارزیابی نقاط ضعف کارگروه فنی ویژه کشتی اختصاص داشت.

1398/05/30
08:48

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ عزیز اطاعتی، کارشناس کشتی، در ارتباط با تشکیل کارگروه فنی کشتی کشور اظهار داشت: فدراسیون جدید صورت مسئله را خوب تشخیص داده است. این جریان از زمان مرحوم استاد حمیدی که اولین انستیتو کشتی شکل گرفت، مطرح بوده است. هدف از تشکیل کارگروه این بود که ببینیم مسائل فنی را در سیستم آموزش کشور چطور باید انجام داد. پس از دوره استاد حمیدی، در زمان مرحوم رفوگر هم این موضوع مطرح و جلسات خوبی تشکیل شد. در زمان خادم و اکنون هم در زمان دبیر این مسئله مطرح شده است.
بنابراین صورت مسئله یک صورت مسئله جا افتاده است؛ اما نگاه ها فرق می کند. معمولاً در ابتدا مطرح می شود؛ یک جلسه ای برگزار می شود و دیگر به فراموشی سپرده می شود.
اطاعتی، ادامه داد: ما باید بدانیم هدفمان از برگزاری کارگروه چیست. با این کارگروه می خواهیم سیستم آموزش زیربنایی فنی کشور را متحول کنیم؛ اما با یک جلسه یک ساعته این اتفاق می افتد؟! اتحادیه جهانی کشتی حدود 120 سال است تشکیل شده و حدود 4 سال اخیر به این نتیجه رسیده اند که یک سیستم آموزشی متشکل را ایجاد کنند. اکنون اتحادیه جهانی کشتی با همکاری کمیسیون فنی و کمیته مربیان، برنامه ای را برای آموزش مربیان تدوین کرده است که دارای 4 سطح است.
وی، تصریح کرد: اگر قرار است با هدف متحول کردن سیستم آموزشی، یک کارگروه فنی در سیستم آموزش ایجاد کنیم، حداقل باید ببینیم اتحادیه جهانی چه کاری انجام می دهد و در ضمن از همه افرادی که صاحبنظر و دارای پتانسیل در سطح بین المللی هستند، استفاده کنیم. اکنون ما دکتر میرزایی را داریم که عضو کمیسیون تکنیکال فدراسیون جهانی است و در سال حدود 12 کشور برای تدریس دعوت می شود. حسن رنگرز 2 سال متوالی فنی ترین کشتی گیر فرنگی دنیا شده و در حال حاضر عضو کمیسیون مربیان است. اکبر دودانگه عضو کمیسیون فنی است که یکی از مهمترین کمیسیون های اتحادیه جهانی به شمار می رود و تمام تصمیمات در ارتباط با آموزش ها و تغییر قوانین در آن کمیسیون انجام می شود. حمید بنی تمیم دبیر اجرایی کنفدراسیون کشتی آسیا است. از طریق اتحادیه جهانی کشتی تمام کنفدراسیون ها باید در مسائل آموزشی فعال باشند و حمید بنی تمیم مسئول گسترش این آموزش است. متأسفانه هیچ کدام از این نفرات در کارگروه فنی ما نیستند.
اطاعتی، در پایان افزود: اگر هدفمان این است که تحولی در صورت مسئله انجام بدهیم و یک کار اساسی صورت بگیرد، باید از تمام سرمایه هایمان در سطح جهانی استفاده کنیم.
برنامه ورزش ایران کشتی، با اجرای پیرایرانی و کارشناسی دکتر سیفی، روزهای شنبه، ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)