ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

خدایی: کشتی ساختار نظامند ندارد

برنامه "ورزش ایران، کشتی" شنبه 7 مهر در گفتگو با دکتر مجید خدایی، پیشکسوت کشتی به موضوع عملکرد تیم ملی کشتی در مسابقات جهانی نور سلطان قزاقستان اختصاص داشت.

1398/07/07
18:10

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دکتر مجید خدایی، پیشکسوت کشتی پیرامون وضعیت کشتی و همچنین عملکرد تیم ملی در مسابقات جهانی نور سلطان قزاقستان اظهار کرد: کشتی ما 9 ماه با سرپرست اداره شد و یک نوع بلاتکلیفی در کادر فنی و امور اجرایی فدراسیون وجود داشت. در نتیجه برنامه ریزی خوبی برای حضور در مسابقات جهانی نداشتیم. درست 45 روز قبل از مسابقات جهانی رئیس فدراسیون انتخاب شد. البته کشتی گیران ما آنچه در توان داشتند انجام دادند. کشتی جهان تغییر کرده و رو به جلو حرکت می کند. اگر بخواهیم عقب نمانیم باید یک تلاش علمی صورت گیرد. ما هم باید جهانی شویم و رو به جلو حرکت کنیم.
وی درخصوص علت شکست علیرضا کریمی، کشتی گیر وزن 92 کیلو در فینال مسابقات جهانی قزاقستان گفت: کریمی در بازی فینال خود در مقابل کشتی گیر آمریکایی نقاط ضعفی داشت. وقتی کریمی رقبای خود را با اختلاف بالا شکست می دهد یعنی توانمند است. شاید کشتی گیر آمریکایی نقاط ضعف کریمی را پیدا کرده بود. باید جلوی این ضعفها را بگیریم. اگر بخواهیم در المپیک موفق شویم باید در فرصت باقیمانده شبانه روز کار کنیم.
خدایی با اشاره به اهمیت آشنایی کامل به قوانین جدید کشتی در این رابطه بیان کرد: دانستن قانون قدرت می آورد. زمانیکه کشتی گیر و مربی قوانین را بدانند می توانند خوب عمل کنند. وقتی قوانین داوری تغییر می کند، نوع تمرینات و برنامه ریزی آنها تغییر می کند. الان آنالیزها دقیق شده ولی هنوز تیم ملی ما آنالیزور ندارد و مربی این کار را انجام می دهد.
وی با بیان اینکه در کشتی ما ساختار نظامند وجود ندارد و بعضی اوقات سلیقه ای عمل می شود، در این زمینه عنوان کرد: وقتی سرمربی تیم تغییر می کند، همه چیز 180 درجه عوض می شود. همینطور در مورد رئیس فدراسیون. به همین دلیل هیچ وقت نمی توانیم مسیر خوب و منظمی بسوی موفقیت داشته باشیم و موفقیتهای ما سینوسی است. گاهی نتیجه می گیریم و گاهی هم نمی گیریم. سالهاست که ورزش کشو ما دارای ساختار نظامند که افراد تعیین کننده نباشند، نیست. کشورهای موفق نظامند هستند و فرقی نمی کند چه کسی در راس قرار می گیرد. قطار حرکت می کند و افراد سوار و پیاده می شوند ولی مسیر تغییر نمی کند.
برنامه "ورزش ایران، کشتی" شنبه 7 مهر با اجرای پیرایرانی از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه روزهای شنبه هر هفته، ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)