ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

قادری: کشتی مازندران بی صاحب است

برنامه "ورزش ایران کشتی" شنبه 17 خرداد با نایب رئیس اسبق هیأت کشتی مازندران درباره وضعیت کشتی این استان گفتگو کرد.

1399/03/17
11:03

به گزارش رادیو ورزش؛‌ سلمان قادری، نایب رئیس اسبق هیأت کشتی استان مازندران، درباره وضعیت کشتی مازندران به مخاطبان رادیو ورزش گفت: مازندران قطب اصلی کشتی کشور است و بیش از 60، 70 درصد مدال آوری در مسابقات جهانی و المپیک را مازندران بدست می آورد. جا داشت که یک فرد خیلی خاص مدیریت هیأت کشتی مازندران را بدست بگیرد که متأسفانه این امر محقق نشد و 2 ماه مانده به پایان دوره مأموریت ثمربخش می بایست انتخابات را برگزار می کردند تا این چند دستگی برای کشتی مازندران ایجاد نشود.
وی، تصریح کرد: دامن زدن به اختلافات، کشتی استان را از قدرت و توان می اندازد و آن انتظاری که از کشتی مازندران می رفت، یک مقدار با افت روبر می شود. متأسفانه در این بین، مدیر کل هیأت ورزش و جوانان استان مازندران کمترین توجهی به کشتی استان کرد؛ سپس سرپرستی انتخاب کردند که آن سرپرست هم مدتی بیشتر نماند. اکنون کشتی استان مازندران بی صاحب است.
قادری، اظهار داشت: از دبیر به عنوان رئیس فدراسیون، قهرمان جهان و المپیک انتظار داریم که در این قضیه ورود کرده و هر چه زودتر انتخابات کشتی مازندران را برگزار کند که برنامه ریزی های اصولی و فنی کشتی مازندران همیشه به راه باشد تا کشتی کشور بتواند در میدان های جهانی و المپیک کسب امتیاز کند.
وی، در پاسخ به این سوال که جریان انتخابات مازندران به چه شکل خواهد شد و آمدن و رفتن عالیشاه به چه علت بود، عنوان کرد: بنده پس از به پایان رسیدن دوره مأموریت ثمربخش و 20 سال حضور در کشتی استان تصمیم گرفتم که جایم را به یک فرد جوانتر بدهم و از طرفی دیگر اگر برای کمک به کشتی استان کاری از دستم برمی آید، تلاش را کنم. در ایام کرونایی یک نفر را به عنوان سرپرست انتخاب می کنند. اگر واقعاً فدراسیون برنامه هایش را اجرا می کرد و مسابقات برگزار می شد به چه بن بستی می خوردیم. اکنون تمرینات کشتی هم در سالن ها نداریم و کشتی گیران مدام دنبال تمرینات میدانی هستند و این خود یک معظلی است.
نایب رئیس اسبق هیأت کشتی استان مازندران در خاتمه گفت: بنده باید برای مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران تأسف بخورم که بویی از ورزش نمی برد؛ خصوصاً‌ کشتی مازندران که این همه با اقتدار ظاهر می شود.
برنامه ورزش ایران کشتی، امروز 17 خرداد با اجرای اکبر ارمنده، کارشناسی اطاعتی و سیف و تهیه کنندگی طاهری روی آنتن رفت. این برنامه روزهای شنبه از ساعت 9 به مدت 1 ساعت روی آتنن می رود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)