جهان ورزش (دو و میدانی) یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

جلودارزاده: در دوهای استقامت و نیمه استقامت حرفی برای گفتن نداریم

مسئول كمیته دوهای استقامت و نیمه استقامت گفت: در بخش دوهای استقامت و نیمه استقامت دونده‌ای نداریم كه حرفی برای گفتن داشته باشیم.

1402/04/26
07:47

مهدی جلودارزاده در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش گفت : مسابقه بهترین تمرین است و كسانی كه از مسابقه فرار می‌كنند در رقابت‌ها نتیجه نمی‌گیرند. آقای سبحان احمدی كه تك نماینده ما در رقابت‌های قهرمانی آسیا بود و با توجه به اینكه مسابقات در سطح دریا بود خیلی راحت می‌توانست فینالیست شود، اما وی در مسابقات كه قبل از رقابت‌های قهرمانی آسیا ترتیب داده شده بود حتی نتوانست مسابقه را به پایان برساند و عملكرد وی بسیار ضعیف و اعزامش هم اشتباه بود.

قهرمان و مدال آور دو استقامت كشورمان اظهار كرد :ما در بخش دوهای استقامت و نیمه استقامت دونده‌ای نداریم كه حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی ادامه داد: كمیته المپیك فشار آورده بود كه اسامی را برای بازی‌های آسیایی اعلام كنیم و از الان ركوردگیری انجام شود برای دو ماه آینده، كه این كار برای دونده بسیار اشتباه است كه از الان برای دوماه دیگر ركورد ورزشكار ثبت شود.

جلودارزاده بیان كرد: ما نتیجه‌گرا هستیم و آینده نگر نیستیم، الان دوومیدانی، شنا و ژیمناستیك جزو درس‌های كشورهای پیشرفته در پایه‌های ابتدایی مدارس است، اما در كشور ما كسی حوصله دویدن ندارد و با توجه به شرایط اقتصادی فدراسیون نمی‌تواند اردوهای خوبی داشته باشد و دونده‌ها هم باید به فكر معیشت خود باشند و فقط روی ورزش تمركز ندارند.

مسئول كمیته دوهای استقامت و نیمه استقامت اظهار كرد: نوع تمرینات و تفكرات نسل امروز عوض شده و ثبات قهرمانی در دو خیلی مهم است، اما ورزشكاران ما ثبات قهرمانی ندارند. با توجه به اینكه وزیر ورزش هم جزو دونده‌ها بودند باید توجه ویژه‌ای به دو‌و‌میدانی شود،ب اید در دومیدانی ثبات مدیریت داشته باشد تا كار زیربنایی انجام شود و ما استعدادیابی و كارهای زیربنایی را از شهرهایی كه در آن ارتفاع است شروع كنیم و در رده‌های جوان و نوجوان بتوانیم قهرمان‌هایی را پیدا كنیم.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)