جهان ورزش (دو و میدانی) یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

امین‌زاده: تجهیزات تولید شده برای دو‌وومیدانی استاندارد نیستند

رئیس هیئت دوومیدانی استان خراسان رضوی گفت: تجهیزاتی كه تولید كردیم استاندارد نیستند و ورزشكاران آسیب می‌بینند.

1402/06/26
15:52

رضا امین‌زاده رئیس هیئت دوومیدانی خراسان رضوی و مسئول كمیته آموزش فدراسیون دوومیدانی در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: استان خراسان رضوی سابقه خیلی خوبی در دو‌ومیدانی دارد و همیشه جزو مقام آورها بوده است و در رقابت‌های قهرمانی كشور توانست مقام اول را هم در خانم‌ها و هم در آقایان كسب كند.

امین‌زاده ادامه داد: باتوجه به اینكه استان خراسان رضوی نقش مهمی در دومیدانی دارد، فدراسیون دوومیدانی كمك‌هایی با حمایت از ورزشكاران و مربیان و تجهیزات داشته است، اما كافی نیست. زیرا دوومیدانی خراسان رضوی پتانسیل و ظرفیت بیشتری دارد.

رئیس هیئت دوومیدانی خراسان رضوی اضافه كرد: به نسبت بقیه استان‌ها سرانه ورزشی خوبی داریم، پیست كوثر، سالن باغبان باشی و مجموعه ورزشی استان قدس در اختیار ما است، اما ما به تجهیزات این رشته با توجه به هزینه‌های بالا نیاز داریم.

وی افزود: تجهیزاتی مانند مانع را خودمان تولید كردیم و به بعضی استان‌ها هم ارسال كردیم، اما استاندارد نیستند و ممكن است به ورزشكاران آسیب بزند و اتفاق‌های بدی بیفتد.

امین‌زاده گفت: باید تجهیزات استاندارد تولید كنیم یا اگر نمی‌توانیم مجوز استاندارد بودن آن را بگیریم باید تجهیزات را وارد كنیم. تجهیزاتی مانند نیزه، مانع، تشك‌های پرش ارتفاع و با نیزه باید با مجوز استاندارد تولید شود تا ورزشكاران ما امنیت داشته باشند.

رئیس هیئت دوومیدانی خراسان رضوی اظهار كرد: با توجه به نبودن تجهیزات در استان‌ها مجبوریم تجهیزات را از تهران جابجا كنیم كه این باعث آسیب به تجهیزات می‌شود و به صرفه هم نیست و اگر این جابجایی صورت نگیرد، نمی‌توانیم مسابقات را در جاهای مختلف برگزار كنیم.

امین‌زاده در پایان گفت: اگر به صورت مشاركتی تجهیزات وارد شود مجموعه ورزشی آستان قدس هم در این زمینه كمك مالی خواهد كرد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)