جهان ورزش (دو و میدانی) یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

حدادی: برای حضور در المپیك پاریس تصمیمی نگرفتم

قهرمان پرتاب دیسك كشورمان گفت: بازی‌های آسیایی پایان دوره ورزشی من بود ولی هیچ وقت از ورزش كنار نخواهم رفت، من عاشق دایره و پرتاب هستم و برای المپیك تصمیمی نگرفتم.

1402/07/16
11:28

احسان حدادی، قهرمان رشته پرتاب دیسك با حضور در برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: بازی‌های آسیایی هانگژو پنجمین دوره حضورم در این مسابقات بود. این بازی‌ها از لحاظ تماشاچی بیشترین تماشاچی را داشت و از لحاظ امكانات و تجهیزات بسیار پیشرفت كرده بودند. شهر بسیار زیبا و تمیزی در اختیار ما بود و هر روز 85 هزار نفر به استادیوم دوومیدانی برای تماشای مسابقه می‌آمدند.

حدادی ادامه داد: ما 8 نماینده داشتیم دو خانم و 6 آقا كه با توجه به امكانات و بودجه فعلی نتیجه قابل قبولی را گرفتیم و اگر بدشانسی نمی‌آوردیم مدال‌های بیشتری را كسب می‌كردیم.

قهرمان پرتاب دیسك كشورمان اضافه كرد: بسیاری از مدیران كه در فدراسیون‌ها هستند فقط دنبال منابع مالی دولتی هستند. مدیر موفق باید دنبال اسپانسرهای بیرون باشند. با پولی كه از وزارت ورزش به دست مدیران می‌رسد، نمی‌توان نتیجه دلخواه را گرفت.

وی افزود: قهرمانان نباید به حال خود رها شوند و باید یك تیم آنها را همراهی كند امیدوارم مسئولین قدر مدال حسین رسولی را بدانند. مدال گرفتن یك بخش است و نگه داشتن آن بخشی دیگر. خیلی ورزشكارهای خوبی داشتیم كه قدرشان را ندانستیم. من خیلی پوست كلفت بودم كه در این ورزش ماندگار شدم. خودم هزینه كردم، دنبال دكتر و مربی خودم رفتم. كسانی مانند برادران صمیمی و شیری اگر الان بودند به دوومیدانی ما خیلی كمك می‌كردند. نتوانستیم قهرمانان را حفظ كنیم و خصومت‌های شخصی را وارد ورزش كردیم.

حدادی گفت: اگر با یك مربی پیشرفت می‌كنیم نباید مربی را عوض كنیم. وظیفه فدراسیون هم حمایت از مربی و ورزشكار است.

دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی هانگژو تصریح كرد: بازی‌های آسیایی پایان دوره ورزشی من بود ولی هیچ وقت از ورزش كنار نخواهم رفت، من عاشق دایره و پرتاب هستم و برای المپیك تصمیمی نگرفتم. منتظر برگشت وزیر و مسئولین هستم تا در این باره تصمیم بگیریم.

حدادی در مورد مدال نقره‌ای كه در بازی بازی‌های آسیایی كسب كرد، گفت: در تهران بدنم خیلی آماده بود، روز مسابقه كمرم همراهی نكرد. در زندگی من طلا شاید تاثیری نداشت زیرا 4 بار طلا گرفته بودم ولی برای رسولی گرفتن این مدال بسیار تاثیر داشت. در فینال مسابقه چراغ‌های استادیوم را خاموش می‌كنند كه اصلا قشنگ نیست و من متوجه خطا در پرتاب هم نشدم.

حدادی در مورد خاطرات این 20 سال بیان كرد: خاطرات بازی‌ها برایم ماندگار و شیرین بود و خیلی چیزها یاد گرفتم، از همه می‌پرسیدم و یادداشت برمی‌داشتم. امیدوارم تجربیات سالیان سال را بتوانم انتقال بدهم. امیدوارم در حد یك دقیقه در این 20 سال توانسته باشم دل مردم را شاد كنم. از همه مربیان و رسانه‌ها به خصوص رادیو ورزش تشكر می‌كنم. امیدوارم شاهد مدال‌های فراوانی در دو‌ومیدانی باشیم.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)