جهان ورزش (دو و میدانی) یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

پیرجهان: شرایط مالی بدی دارم

ركورددار دوی 400 متر با مانع گفت: به خاطر شرایط مالی بدی كه دارم مجبورم برای كسب درآمد در مسابقات زیادی شركت كنم.

1402/07/23
13:40

مهدی پیرجهان، ركورددار دوی 400 متر با مانع در مورد عملكرد خود در بازی‌های آسیایی در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: از آبان ماه 1401 تا خرداد 1402 سرباز بودم و تمرینی نداشتم. تمریناتم را از بهمن‌ شروع كردم. با وجود اینكه تمركزی روی تمریناتم نداشتم، توانستم در این 5 ماه ركوردی نزدیك به ركورد ملی را بدوم.

پیرجهان ادامه داد: به دلیل اینكه شرایط مالی بدی دارم، قبل از بازی‌های آسیایی 15 مسابقه دادم تا بتوانم كسب درآمدی داشته باشم. در صورتی كه تا بازی‌های آسیایی نباید 3 الی 4 مسابقه بیشتر شركت می‌كردم و من با 15 مسابقه‌ای كه دادم پیك بدنیم از دسترس خارج شد.

ركورددار دوی 400 متر با مانع اضافه كرد: حمایتی كه فدراسیون از من كرد برای 8 ماه حقوق به من 10 میلیون تومان داد. یك ماه قبل از بازی‌های آسیایی با منت و خواهش اردو گرفتم تا بتوانم پیش مربی‌ام بروم.

پیرجهان ضمن ناراحتی از فدراسیون فدراسیون گفت: فدراسیون بین بچه‌های پرتاب و دونده‌ها به صورت سلیقه‌ای عمل می‌كند. پرتاب كه در آسیا ضعیف است، ایران عملكرد خوبی دارد. ركوردهای پرتاب برای ورودی المپیك 67 متر ولی برای من 48/80 است، ركورد من با 65 متر آسیا برابری می‌كند.

وی ادامه داد: متاسفانه برنامه‌ریزی و ارزش گذاری به درستی انجام نمی‌شود. ركوردم در بازی‌های آسیایی 49/33 بود و ركوردی كه مدال گرفت 49/19 بود. دو 400 متر با مانع در ایران رنگ و لعاب گرفته است، ولی به درستی به آن توجه نمی‌شود و بین تمام دونده‌ها اختلاف به وجود آمده و مقصر اصلی فدراسیون است.

پیر جهان ضمن تشكر از ایوب دادروان مربی سابق خود بیان كرد: دادروان مربی خوبی بود و من را كشف كرد و من به خاطر مشكلات نتوانستم با وی ادامه دهم.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)