جهان ورزش (دو و میدانی) یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

سپهرزاد: از رسانه‌ها می‌خواهم از مربیان ایرانی حمایت كنند

مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی گفت: از رسانه‌ها می‌خواهم دنبال مربی خارجی نباشند و از مربیان ایرانی حمایت كنند.

1402/07/30
16:11

هادی سپهرزاد، مدیر تیم‌های دوو‌میدانی و مربی این رشته در بازی‌های آسیایی هانگژو در مورد عملكرد تیم ملی دوومیدانی در بازی‌های آسیایی هانگژو بیان كرد: از نگاه جامعه ورزشی، تیم دوومیدانی عملكرد مثبتی داشت ولی نسبت به توقعی كه ما داشتیم در حد انتظار ظاهر نشد. می‌توانستیم دو مدال دیگر كسب كنیم.

سپهرزاد ادامه داد: آقای تفتیان چهارم شد باتوجه به برنامه‌ریزی خودش و مربی كه داشت انتظار می‌رفت كه مدال كسب كند ولی در فینال از نظر آمادگی بدنی كم آورد در صورتی كه در نیمه نهایی خیلی خوب ظاهر شده بود و ما را امیدوار كرده بود.

وی افزود: خانم فصیحی چند وقت پیش از بازی‌های آسیایی در مسابقات قهرمانی تایلند مدال نقره سرعت را گرفته بود. متاسفانه در بازی‌های آسیایی از روزهای اوج خودش به دور بود و عملكرد خوبی نداشت، خانم اسماعیل نژاد هم به همین شكل بودند. از آقایان مهدی صابری و حسین كیهانی انتظار زیادی نداشتیم ولی در حدی كه تصور داشتیم ظاهر شدند.

مدیر تیم‌های دوومیدانی در مورد مقایسه سطح بازی‌های آسیایی با قهرمانی آسیا گفت: در قهرمانی آسیا یك گروه دیگر از ورزشكاران آمده بودند. تیم‌هایی مانند ژاپن در مسابقات قهرمانی آسیا خیلی قوی‌تر و كامل‌تر بودند، ولی این دفعه چون تا شروع بازی‌های آسیایی 5 سال طول كشید، همه هدف داشتند كه نتیجه بگیرند.

سپهرزاد در مورد عملكرد حسین رسولی كه در بازیهای آسیایی مربی خصوصی او بود و زیرنظر خودش كار می‌كند، گفت: 10 ماه سخت را پشت سر گذاشتیم. خیلی از نتایج را مدیون فدراسیون قبلی هستیم. از لحاظ امكانات و پشتیبانی شرایط خوبی نداشتیم. بعد از آمدن آقای افشین داوری از لحاظ اسكان، تغذیه و پشتیبانی بهتر شد و چهار ماه آخر برای بعضی از دوومیدانی كاران و كسانی كه می‌خواستند برای بازی‌های آسیایی شركت كنند شرایط خیلی بهتر بود.

مدیر تیم‌های دوومیدانی در مورد احسان حدادی گفت: با آمدن آقای داوری، احسان حدادی به جمع بچه‌ها در مجموعه آفتاب اضافه شد و برای خودش نیز رقابت با رسولی انگیزه ایجاد كرد. همیشه تمرین سخت و پیشرفت او را می‌دیدم به همین دلیل تاریخ ساز شد و پنجمین مدال را كسب كرد.

سپهرزاد در آخر گفت: تمام تلاشم را به عنوان یك مربی ایرانی كردم تا به جامعه ورزشی ثابت كنم مربی‌های ایرانی هم توانایی بالایی دارند و می‌توانند برای كسب بهترین مدال‌ها كمك كنند. از رسانه‌ها خواهش می‌كنم كمك كنند و از مربیان ایرانی حمایت كنند، آنقدر دنبال مربی خارجی نباشند. خیلی از ورزشكاران با مربیان خارجی كار كردند ولی افت كردند و اتفاق خوبی برای آنها نیفتاد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)