جهان ورزش (دو و میدانی) یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

داوری: مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا به میزبانی تهران برگزار می‌شود

سرپرست فدراسیون دوومیدانی گفت: مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا به میزبانی تهران در تاریخ 17 الی 20 بهمن برگزار خواهد شد.

1402/08/21
14:53

افشین داوری، سرپرست فدراسیون دوومیدانی در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش در مورد تاریخ برگزاری انتخابات فدراسیون دوومیدانی بیان كرد: تاریخ مجمع باید توسط وزارت ورزش و جوانان اعلام شود. یكسری مقدماتی هست كه هنوز انجام نشده و تاریخ برگزاری انتخابات هنوز به ما اعلام نشده است.

داوری در مورد برگزاری مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا به میزبانی تهران گفت: از سال 1401 برگزاری مسابقات آسیایی در تهران كلید خورد و در برنامه‌های سال 1402 گذاشته شده بود كه این مسابقات به میزبانی ایران اتفاق بیفتد. بعد از تغییر و تحولات و با پیگیری فدراسیون نظر مساعد به برگزاری مسابقات داخل سالن داده شد.

وی افزود: قرار بود مسابقات چهارم اسفند ماه برگزار شود كه با توجه به تغییرات برنامه‌های كنفدراسیون آسیا، ایمیلی به ما زدند و درخواست كردند كه این مسابقات 23 اسفند ماه باشد. كه با توجه به اینكه این تاریخ ماه رمضان است پیشنهاد ما 17 الی 20 بهمن ماه بود كه مورد موافقت قرار گرفت و مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا به میزبانی تهران از تاریخ 17 الی 20 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

سرپرست فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: یكی از مسائلی كه ما بسیار حساس بودیم و ایمیل زدیم این بود كه حتماً از تمام ورزشكاران صاحب نام در این مسابقات شركت كنند و مسابقات با كیفیت برگزار شود و وقار قهرمانی آسیا حفظ شود.

داوری در مورد تعامل فدراسیون دوومیدانی با دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش اظهار كرد: ارتباط تنگاتنگی با آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها داریم كه بتوانیم در مقطع نوجوانان و جوانان با هزینه‌های كمتری مسابقات را در سنین مختلف دانش آموزی و دانشجویی انجام دهیم ، زیرا هر چقدر ورزش دانش‌آموزی تقویت شود ورزش ما هم تقویت خواهد شد.

سرپرست فدراسیون دوومیدانی در مورد مسابقات صحرانوردی آقایان و بانوان با توجه به اینكه ایران كانون دو صحرانوردی است، گفت: از استان گیلان پیشنهاد میزبانی مسابقات صحرانوردی درسه مقطع نوجوان، جوانان و بزرگسالان را داریم كه تاریخ پیشنهادی آنها كه آذر ماه است در كمیته فنی بررسی و تصمیم گرفته خواهد شد و احتمالاً مسابقات صحرانوردی در آذر ماه در سواحل گیلان خواهیم داشت.

داوری در مورد پیست‌های در حال آماده سازی اضافه كرد: در زیرآب یك استادیوم خوب در ارتفاع سوادكوه ساخته شده كه پیست آن بسیار قانونی در حال آماده سازی است كه یك كمپ تمرینی بسیار ایده‌آل است و همچنین پیست‌های خراب شده در استان مازندران در حال بازسازی هستند.

سرپرست فدراسیون دومیدانی در خصوص آمادگی ورزشكاران برای المپیك ادامه داد: در حال حاضر چند ورزشكار خوب مانند حسین رسولی داریم كه در المپیك مطرح خواهد شد. ما تجارب نحوه پشتیبانی از قهرمانان را داشتیم كه منجر به گرفتن مدال شد. در حال حاضر در جوانان و نوجوانان افرادی را شناسایی كردیم كه بتوانند مدال آور باشند.

داوری در مورد مسابقات نیم ماراتون كه در كشور امارات برگزار شد اظهار كرد: برای مسابقات امارات یك تیم را فرستادیم ولی آنها قبول نكردند. زمانی كه سه نفر را برای نیم ماراتون می‌فرستیم یعنی یك تیم فرستاده شده است. ما بین 10 نفر ركورد گیری كردیم و سه نفر كه ركورد برتر را داشتند را برابر آیین نامه آسیایی به عنوان یك تیم اعلام كردیم. تیم ما توسط كنفدراسیون آسیا تایید شد ولی در مسابقات تیم ما را به عنوان یك تیم مطرح نكردند و ما به این موضوع اعتراض كردیم و پیگیر آن هستیم.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)