از ساعت به مدت

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

ترکیب نهایی تیم ملی دوی صحرانوردی مشخص شد


برنامه "مجله دو و میدانی" یکشنبه 12 اسفند، ضمن مروری بر اخبار دو و میدانی، با جعفرآبادی، قهرمان پیاده روی گفتگویی انجام داد.

1396/12/13
13:56


به گزارش رادیو ورزش؛ ترکیب نهایی تیم ملی دوی صحرانوردی ایران برای شرکت در رقابتهای قهرمانی آسیا مشخص شد و 4 نفر به عضویت تیم ملی درآمدند. محمد جعفر صیادی، از قهرمانان با سابقه دوی صحرانوردی و همتی، از دوندگان خوب کشور و نیز خلیل و جلیل ناصری که در مسابقات قهرمانی آسیای ژاپن عضو تیم ملی ایران در بخش جوانان بودند، عضو تیم ملی بزرگسالان شده اند. این چهار ورزشکار قرار است در رقابتهای قهرمانی آسیا در چین شرکت کنند.
جعفر آبادی به مقام قهرمانی پیاده روی 20 کیلومتر دختران ایران رسید.
جعفرآبادی، در ارتباط با سطح کیفی مسابقات قهرمانی کشور اظهار داشت: اولین دوره ای بود که چنین مسابقاتی برگزار می شد و این باعث خوشحالی من بود اولین ورزشکاری باشم که در این مسابقه حضور پیدا می کنم و با رکورد خودم به عنوان اولین ورزشکار در تاریخ فدراسیون ثبت شوم.
جعفر آبادی، تصریح کرد: در گذشته مسابقات به صورت 10 کیلومتر برگزار می شد؛ اما با حمایت های خوب کیهانی، رئیس فدراسیون، توانستیم در این مسابقات که به صورت رسمی در مسابقات آسیایی و جهانی به مسافت 20 کیلومتر برگزار می شود، به رقابت بپردازیم.
وی، در پاسخ به این سوال که چرا در بین رشته های مختلف دو و میدانی رشته پیاده روی را انتخاب کردید، گفت: با توجه به اینکه استان قزوین در بخش بانوان و آقایان ورزشکاران خوبی در این ماده داشت و علاقه و انگیزه ای که در من ایجاد شد، توانستم این رشته را انتخاب و آن را ادامه دهم و نیز به هدف های بزرگ فکر کنم.
آرزوی من این بود که رقابتهای پیاده روی بانوان در مسافت 20 کیلومتر برگزار شود و من اولین ورزشکار در این رقابتها باشم.
برنامه "مجله دو و میدانی" با اجرای چراتی، کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)