جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

صدیقی: دور دوم مسابقات انتخابی ووشو بعد از بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود

رئیس فدراسیون ووشو گفت: دور دوم مسابقات انتخابی بعد از بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود و برای بازی‌های آسیایی خانم منصوریان اعزام خواهد شد.

1402/06/04
15:21

امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو در گفت‌و‌گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: در مسابقات قهرمانی آسیا در ماكائو كه از بیست و ششم تا بیست و نهم مرداد برگزار شد با اینكه ما 12 ورزشگاه كمتر از سایر كشورها اعزام كردیم توانستیم با 8 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز مقام سوم را كسب كنیم.

صدیقی ادامه داد: ووشوی بانوان در ایران در سطح بین المللی بسیار توسعه پیدا كرده و نیمی از مدال‌های طلا توسط دختران گرفته شده است كه از نظر كمی و كیفی به ویژه در دختران نتایج بسیار خوبی كسب شد.

رئیس فدراسیون ووشو افزود: كشور ماكائو در بحث امتیاز و نمره از میزبانی خود استفاده می‌كرد مخصوصاً در قسمت تالو و با وجود اینكه ماكائو حرفی برای گفتن در ووشو ندارد، از میزبانی خود استفاده كرد و در جایگاه دوم قرار گرفت، اما با وجود این اكثر ورزشكاران ماكائو توسط وشوكاران ایران حذف شدند.

صدیقی در مورد اینكه 12 ورزشكار نسبت به سایر كشورها كمتر اعزام شده بود، اظهار كرد: شانس‌های اصلی انتخاب شده بودند حتی اگر ما تعداد بیشتری هم اعزام می‌كردیم بیشتر از این مدال طلا نمی‌گرفتیم. با وجود سفر طولانی به ماكائو و هزینه‌های بسیار بالا و با توجه به اینكه بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان در پیش است تیم با تعداد كمتری اعزام شد، اما بچه‌ها خیلی خوب بودند و با اینكه در كل 30 روز اردو داشتند نتایج قابل قبولی را كسب كردند.

صدیقی در مورد مسابقات انتخابی وزن منهای 70 كیلوگرم بانوان كه بین سپیده دریایی و شهربانو منصوریان برگزار شد، گفت: دور دوم مسابقات انتخابی بعد از بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود و برای بازی‌های آسیایی خانم منصوریان اعزام خواهد شد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)