جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

طباطبایی خبر داد؛ تغییرات در طرز تفكر كاراته بعد از مسابقات قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان

رئیس فدراسیون كاراته گفت: بعد از مسابقات قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان تغییراتی در طرز تفكر كاراته اتفاق می‌افتد و تفكر ما برای بازی‌های آسیایی 2026 ژاپن است كه ظرفیت كاراته به فعل تبدیل شود.

1402/07/22
11:24

حسن طباطبایی، رئیس فدراسیون كاراته در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: در كاروان ورزشی بازی‌های آسیایی هانگژو، 4 دختر و چهار پسر در بخش كمیته حضور داشتند. در خصوص عملكرد نسبت به دوره قبل بازی‌های آسیایی عملكرد خوبی نداشتند و مرغوبیت مدالی كه در دوره قبل داشتیم، بهتر بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینكه در 4 سال گذشته كاراته یك دوره حضور در المپیك را تجربه كرده و همچنین كشورهای مختلف سرمایه‌گذاری بیشتری كردند. جغرافیای كاراته در آسیا و جهان تغییر كرده و با كشورهای جدید روبرو هستیم كه سرمایه‌گذاری می‌كنند، اما نسبت به دوره قبل یك طلا كمتر گرفتیم ولی ظرفیت بیشتر از این را هم داشتیم.

طباطبایی افزود: من هم نسبت به دوره قبل از عملكرد كاراته راضی نیستم ولی شرایط مختلفی دست به دست هم دادند تا این نتیجه برای ما به وجود بیاید. ظرفیتی كه در كاراته وجود داشته همواره و همیشه در مسابقات آسیایی مدال‌های رنگارنگی را كسب كرده است.

رئیس فدراسیون كاراته اظهار كرد: بعد از برگشت از مسابقات هانگژو، از همان روز اول برنامه‌ریزی را شروع كردیم. برنامه‌ریزی ما برای بازی‌های آسیایی 2026 ژاپن است. تغییراتی در نگاه مدیریتی، فنی با حمایت جامعه كاراته، وزارت ورزش و كمیته المپیك اتفاق می‌افتد، كه ظرفیت كاراته را به فعل تبدیل كند.

وی گفت: در بازی‌های آسیایی با یك طلا و دو برنز در رتبه هشتم قرار گرفتیم. عوامل متعددی تاثیرگذار بودند. یكی از عوامل این بود كه در 4 سال گذشته نتوانستیم در مسابقات رسمی به صورت كامل شركت كنیم اغلب كارشناسان با من هم فكر هستند، كه ورزشكار باید در رویدادهای مهم خودش را محك بزند تا بتوانیم بهترین‌ها را انتخاب كنیم. در چند مسابقه شركت كردیم، اما در هیچ كدام به صورت كامل در همه سطح‌ها شركت نكردیم.

طباطبایی ادامه داد: عامل دیگر بحث دیپلماسی ورزشی است كه متاسفانه پیشینه‌ای از تاریخ روابط بین‌المللی در كاراته داریم كه معمولاً نهادهایی كه در فدراسیون جهانی و آسیا وجود دارند، غالباً سوالاتی داشتند كه نتوانستیم جواب درستی بدهیم كه باید این مسائل به مرور زمان حل شود.

وی بیان كرد: نگاه و تلاش كادر فنی این بود كه در هانگژو از با تجربه‌ها استفاده كند. در بازی‌های آسیایی كه شرایط خاص خود را دارد پیش بینی می‌كردیم كه چند طلا داشته باشیم، اما شرایطی به وجود آمد كه ورزشكاران ما روی دیگر خودشان را تجربه كردند و با همه ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و تجربه‌ها نتوانستند نتیجه دلخواه را بگیرند.

رئیس فدراسیون كاراته تصریح كرد: در چند روز آینده بچه‌های كاراته باید به مسابقات قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان اعزام شوند. تغییر نگرشی كه در كادر فنی وجود دارد و برای ما مهم این است كه از ظرفیت‌های جدید استفاده كنیم و جوان‌ترها به تیم اضافه شوند تا نتیجه‌ای كه كسب می‌شود در خور كاراته كشورمان باشد.

طباطبایی اعلام كرد: بعد از بازی‌های قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان تغییراتی در طرز تفكر كاراته اتفاق می‌افتد و طرز تفكر ما برای بازی‌های آسیایی 2026 ژاپن است و حتماً تغییر فردی نیست ما باید به سمتی برویم كه از تمام پتانسیل كشور استفاده كنیم.

طباطبایی در پایان گفت: الان نیاز به انرژی مثبت برای مسابقات قهرمانی جهان و نیاز به گفتمان دوستانه داریم همچنین نیاز به نگاه عدالت محور و ارجحیت منافع ملی به منافع فردی را داریم. باید از خودزنی فاصله بگیریم و قدر نیروها و سرمایه‌هایمان را بدانیم.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)