جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

نیكوخصلت: عقب‌افتادگی از رنكینگ‌های جهانی اعتماد به نفس ما را خدشه‌دار كرده است

مدیر تیم‌های ملی كاراته گفت: از رنكینگ‌های جهانی عقب افتادیم و با برنامه توسعه پایدار در حد اسم و رسم نام ایران در سطح جهانی حاضر می‌شویم.

1402/09/18
13:08

سعید نیكوخصلت، مدیر تیم‌های ملی كاراته كشور در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: فدراسیون كاراته برنامه مدونی برای تیم‌های ملی تهیه كرده است كه عدالت محوری، اجازه رشد استعدادهای جدید و حمایت از استعدادهای موجود در آن تدوین شده است. قرار است در فدراسیون كاراته یك روند توسعه پایدار برقرار شود. ارزیابی‌ها و انتخابی‌ها بر اساس اصول علمی و منطقی باشد. جامعه كاراته باید از افرادی كمك بگیرد، كه بتوانند از روش علمی بر اساس تجربه استفاده كنند.

وی ادامه داد: با این سیستم جدید در حد اسم و رسم نام ایران در سطح جهانی حاضر شویم. با توجه به اینكه سطح فنی كاراته ایران به جز چند كشور مثل ژاپن با دیگر كشورها قابل مقایسه نیست. ما باید ویترین كاراته را قوی كنیم كه اردوهای تیم ملی به نوعی ویترین هستند.

نیكوخصلت گفت: ما باید هم به مدال فكر كنیم و هم فضا را باز كنیم و اجازه رشد را برای همه فراهم كنیم. تمام باشگاه‌های كشور اردوهای تیم ملی باشند. همه درگیر باشند، مشاركت حداكثری داشته باشیم. مربیان باشگاه‌ها به مربیان تیم ملی دسترسی داشته باشند و چندین لایه پشت سر هم در تمرین، ارزیابی، مشاوره‌ها، اطلاعات در اشتراك قرار گیرد. از هم‌آموزی داشته باشیم و فقط یك سیستم بسته كه بروند و مدال بیاورند نداشته باشیم.

مدیر تیم‌های ملی كاراته افزود: برای به دست آوردن رنكینگ‌ها كسانی كه منابع مالی دارند می‌توانند در این رنكینگ‌ها شركت كنند و بقیه نمی‌توانند و حذف می‌شوند. در اصل قوی‌ها قوی‌تر می‌شوند و ضعیف‌ها ضعیف‌تر می‌مانند. سعی كردیم ضریب خطاهای تصمیم گیری، اغمازها و بی‌عدالتی‌ها را به حداقل برسانیم. هدف ما این است كه از رنكینگ‌ها به نحو احسنت استفاده كنیم تا تنش انتخابی‌ها كاهش پیدا كند و جامعه مستعد حمایت شود.

وی اضافه كرد: برای حمایت جامعه مستعد از اسپانسرینگ فدراسیون‌ها، در نظر گرفتن جوایز خوب برای شركت در رنكینگ‌ها و معرفی بخش خصوصی به قهرمانان برای حمایت آنها باید استفاده كنیم. از رنكینگ‌ها عقب افتادیم و دوری ما از این رنكینگ‌ها اعتماد به نفس ما را خدشه‌دار كرده است.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)