جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

صدیقی خبر داد؛ تغییرات در كادر فنی كوراش

رئیس فدراسیون ووشو گفت: با تغییر در كادر فنی كوراش و برنامه جدی در مسابقات قهرمانی آسیا در سال آینده شركت می‌كنیم.

1402/09/25
14:23

امیر صدیقی، رئیس فدراسیون ووشو در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین شهادت احسان بابایی یكی از قهرمان كوراش كه در حمله تروریستی راسك به شهادت رسیده است، بیان كرد: در مسابقات جهانی كوراش در تركمنستان، با توجه به نزدیكی به بازی‌های آسیایی كه نگاه ویژه ما به بازی‌های آسیایی بود و همچنین نگاه دیگر به بازی‌های داخل سالن كه قرار است اسفند ماه برگزار شود، تصمیم گرفتیم تیمی را اعزام كنیم كه در آینده برای كشور مدال آوری بیشتری داشته باشد. به همین جهت تركیبی از جوان‌ها و قدیمی‌ها را به این مسابقات اعزام كردیم.

وی ادامه داد: با وجود اینكه اردوهای تیم ملی یك ماه بود كه تشكیل نشده بود و برای تیم ووشو هم ویزا صادر نكرده بودند، ما 14 نفر را اعزام كردیم و توانستیم 11 مدال كسب كنیم. بعضی از بچه‌ها بار اول بود كه ملی پوش شده بودند و شرایط متفاوتی داشتیم و تركمنستان نیز نهایت استفاده از میزبانی را برد و مدال‌ها را از سبد ایران برداشت، در نهایت عملكرد بدی نداشتیم ولی می‌توانستیم رنگ مدالهای بهتری داشته باشیم.

صدیقی در مورد كادر فنی كوراش اظهار كرد: در كادر فنی كوراش تغییرات داریم و برای سال آینده با برنامه جدی‌تری در مسابقات قهرمانی آسیا شركت می‌كنیم.

وی افزود: رشته كوراش در ایران زیر ساختی ندارد، فدراسیون ووشو، تمام اردوهای كوراش را در تهران با كمك آكادمی ملی المپیك در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار می‌‌كند.سه سال پیش یك سالن و یك مجموعه در خراسان شمالی كه مهد رشته كوراش هست به عنوان كمپ بین المللی كوراش افتتاح شد، كه با تغییر و تحولات در استان از ابتدای سال از اختیار فدراسیون ووشو خارج شده است.

رئیس فدراسیون ووشو گفت: به ورزش كوراش اهمیت ویژه‌ای می‌دهیم. در همه استان‌ها، هیئت‌های استانی انجمن كوراش شكل گرفته است. در مسابقات قهرمانی كشور از 21 استان تیم داشتیم. امیدواریم كوراشكاران ما در سه سال آینده در بازی‌های آسیایی خوش بدرخشند.

وی ادامه داد: در تركیب تیم ملی با توجه به اینكه خراسان شمالی به واسطه رشته جوخه و نزدیكی به آسیای میانه مهد این رشته است، ولی ما از سمنان، همدان، اصفهان ورزشكار داریم و فقط به خراسان شمالی اهمیت داده نشده است.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)